• کدخبر: 55012
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۳۴ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۱۶
  • چاپ خبــر
رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان خبر داد؛

۶۰۰۰ رأس دام سنگین شهرستان دهاقان علیه تب برفکی در دهه فجر بصورت رایگان واکسینه می شوند

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان گفت: با توجه به فصل سرما و احتمال شیوع بیماری تب برفکی، شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان بیش از شش هزار رأس دام سنگین موجود در دامداری های شهرستان را بصورت رایگان به مناسبت دهه مبارک فجر و سالروز پیروز انقلاب اسلامی واکسینه می کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، محمدرضا قاسمی در گفتگو با خبرنگار دهاقان بیدار، با اشاره به اینکه در فصل زمستان و با سردی هوا احتمال شیوع بیماری تب برفکی بیشتر می شود افزود: با توجه به سرمای هوا و بارندگی های اخیر شرایط برای شیوع بیماری مهیاست و واکسیناسیون بعنوان یکی از مهمترین راههای پیشگیری از وقوع بیماری مطرح است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: واکسیناسیون وقتی کارآمد و تأثیر گذار است که با رعایت اصول امنیت زیستی و قرنطینه ای همراه شود.

وی تصریح کرد: در این طرح که با شروع دهه فجر در شهرستان شروع شده است حدود ۳ هزاروپانصد رأس گاو و گوساله در گاوداری های صنعتی و نیمه صنعتی و حدود دو هزار و پانصد رأس گاو و گوساله در روستاها واکسن تب برفکی رایگان دریافت می کنند.

قاسمی با اشاره به شایعاتی در خصوص تب برفکی در شهرستان دهاقان گفت: بر خلاف برخی شایعات در خصوص وجود کانون های تب برفکی در شهرستان دهاقان، خوشبختانه تا این لحظه موردی از ابتلا به این بیماری در شهرستان مشاهده نشده است که این مهم مرهون تلاش خدمتگزاران مردم در شبکه دامپزشکی دهاقان و رعایت اصول بهداشتی و امنیت زیستی توسط خود دامداران و مراکز مرتبط بخصوص مراکز جمع آوری شیر است.

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دهاقان از دامداران و روستائیان محترم خواست ضمن همکاری با مأموران این شبکه در زمان مراجعه به واحدهای دامداری و رعایت کامل اصول بهداشتی و امنیت زیستی، در صورت مشاهده علائم یا بروز تلفات مشکوک در دام های جوان سریعاً مراتب را به شبکه دامپزشکی اعلام کنند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها