• کدخبر: 56205
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۳ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  • چاپ خبــر
تنبلی را کنار بگذارید!

دویدن، مفیدترین ورزش برای استخوان ها/ چربی مغز استخوان را با ورزش کنترل کنید

در مطالعه ای که بر روی گروه هایی از دوچرخه سواران و دوندگان صورت گرفته بود، مشخص شد که دوندگان در میان سایر ورزشکاران دارای بالاترین تراکم استخوانی هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از مرآت، وارد کردن فشار منطقی از طریق ورزش هایی همچون دوچرخه سواری به ستون فقرات و استخوان های بدن، سبب می شود که شما تأثیر مثبتی بر روی چربی مغز استخوان خود بگذارید و در واقع این چربی را کاهش دهید. تحقیقات نشان داده است که صرف تحمل وزن نمی تواند به تنهایی برای استخوان ها مفید باشد بلکه استخوان های شما نیاز به فعالیت مکانیکی دارند. به این واسطه است که سلامت بافت استخوان تضمین می شود.

نتایج تحقیقات نشان داده است که افرادی که به واسطه دویدن یا دیگر ورزش های پرتحرک، به سلامت بافت استخوان های خود کمک می کنند، سن استخوان هایشان ۸ سال جوان تر از دیگران است! در مطالعه ای که بر روی گروه هایی از دوچرخه سواران و دوندگان صورت گرفته بود، مشخص شد که دوندگان در میان سایر ورزشکاران دارای بالاترین تراکم استخوانی هستند.

هرچه تراکم استخوان های شما بیشتر باشد، استخوان های شما در واقع قوی تر هستند.

همینطور که سن شما بالا می رود، نیاز به مراقب از بدن نیز افزایش می یابد بنابراین تنبلی را کنار بگذارید و روزانه وقتی برای دویدن اختصاص دهید. اگر در هر روز حدود ۷ کیلومتر بدوید می توانید دوران میانسالی و کهنسالی را با دردسرهای کمتری بگذرانید!

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها