• کدخبر: 56216
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۲۴ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۴
  • چاپ خبــر
یادداشت؛

سینمای ارزشی، هنرمند ارزشی می خواهد/ دست مافیای سینما باید کوتاه شود

ابراهیم حاتمی کیا در جشنواره فیلم فجر به موردی اشاره کرد که حرف دل ملت انقلابی است، ملتی که برای حفظ ارزش ها و اعتقاداتشان بیش از ۲۰۰ هزار شهید دادند و امروز عده ای که فقط از شهادت نامش را شنیده اند برای فرهنگ ما واژه می سازند.

به گزارش دهاقان بیدار، علی رضایی- سینمای ما سال هاست که دیگر بوی معنویت و ارزش ها را نمی دهد، فقط یک سری داستان های بی محتوا و بی ارزش که فاقد ارزش های انسانی و اعتقادی است بر پرده سینمای کشور جلوه گری می کند، آنها فقط فیلم را از لحاظ ارزش اقتصادی و پولی نگاه می کنند.

سینمای کشور ما بدنبال سیاست زدگی و افتادن به دست نااهلان دیگر بوی ارزش های اسلامی را نمی دهد، ارتباطات ناسالم و غربزدگی در سینما باعث شده تا عده ای که فاقد هر گونه ایده و ارزش هستند برای سینمای ما تعیین تکلیف کنند و نگذارند افراد ارزشی وارد این عرصه تأثیرگذار شوند.

اگر کمی تأمل کنیم می بینیم سینما برای عده ای مکان چپاول و غارت شده، عده ای که فقط  به منافعشان می اندیشند و همه جا را اشغال کرده اند و این در حالیست که سینمای ایران به حال خود رها شده و دلسوزی هم ندارد.

وقتی به سخن امام خامنه ای (مدظله العالی) که می فرمایند: «هنر سینما یک هنر برتر است، کلید پیشرفت کشور در دست سینماگران است»، بیندیشیم، به این نتیجه می رسیم که هنر متعهد، هنر دینی و هنر انقلابی زمانی تحقق پیدا می کند که سینمای متعهد منظور جایگاه والای انسان و تعهد او به سایر انسان ها تحقق پیدا کند و ارزش های دینی، اخلاقی و انسانی در آن سینما ارزش داشته باشد.

ابراهیم حاتمی کیا که در طول سال های انقلاب بارها با اثراتش توانسته بسیار موفق عمل کند و با تولید این آثار موفق، ارزش های والای انقلابی و اسلامی ایجاد کند، این بار با اثر «وقت شام» گوشه ای از مجاهدت های مخلصانه مدافعان حرم را از اسلام و انسانیت نشان داد.

سؤالی که در این بین مطرح می شود اینست که چرا عده ای در سینمای ایران جا خوش کرده اند و نمی توانند به غیر از محدوده خود کسی را ببینند و با واژه های نادرست و زشت قصد دارند عقده و حقارت خود را نشان دهند.

ابراهیم حاتمی کیا به سینمای متعهد و دینی می اندیشد، هنر را زمانی هنر می داند که به ترفیع درجه انسانیت بینجامد و نه تنزیل آن.

اکنون وقت آنست که دلسوزان انقلاب اسلامی فکری به حال سینمای از هم گسیخته ایران کنند که بسیاری از مشکلات فرهنگی و مسائل کشور در پس دیالوگ فیلم های آن می تواند حل و فصل شود و به درستی زمانی که فرهنگ کشور اصلاح شود اقتصاد هم اصلاح خواهد شد.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها