دهاقان‌ بیدار

منطقه دهاقان مکان مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی است

کدخبر: 56264
بهمن ۲۵, ۱۳۹۶ در ساعت ۸:۲۵ ق.ظ

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، [1] اکبر ترابی شامگاه سه شنبه در جلسه مجمع بسیج شهرستان دهاقان با اشاره به درآمد حاصل از نصب انرژی خورشیدی در پشت بام منازل افزود: هر مشترک دهاقانی که دارای اشتراک برق است می تواند در پشت بام منزلش انرژی خورشیدی را نصب کرده و ماهانه ۷۲۰ هزار تومان درآمد کسب کند، کشاورزان نیز می‌توانند از انرژی خورشیدی در کنار زمین کشاورزی خود استفاده و درآمد کسب کنند.

مدیر اداره برق شهرستان دهاقان خاطرنشان کرد: اکنون در کشور استفاده از انرژی خورشیدی محقق شده و سازمانی هم برای بمنظور بهره برداری از این نوع انرژی تشکیل تا زمینه ایجاد نیروگاهها  در کشور به وجود آید.

وی اظهار کرد: چنانچه کشاورز، دامدار و مرغداری بتواند در زمینه انرژی خورشیدی به میزان هر ۱۰۰ کیلووات ۵۰۰ میلیون تومان هزینه کند، این هزینه در طول سه سال به دست می آید.

ترابی تصریح کرد: شهرستان دهاقان به سبب عدم آلایندگی زمینه مناسبی برای استفاده از انرژی خورشیدی است و همه شهروندان و حتی کشاورزان، دامداران و مرغداران نیز می‌توانند با استفاده از این انرژی درآمد کسب کنند.

مدیر اداره برق شهرستان دهاقان افزود: میزان استفاده کشور ایران از انرژی پاک ۲ درصد است در حالی که در اروپا بیشترین استفاده از انرژی های نو می شود و اروپایی ها۲۰ درصد از انرژی خود را از این طریق بدست می آورد.


[1] دهاقان بیدار،: http://dehaghanebidar.ir/