• کدخبر: 56307
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۹ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۱/۲۵
  • چاپ خبــر
محمدی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد

اعزام قطعی ۸۵ هزار نفر به حج ۹۷/ ادامه رایزنی برای حضور ۹۰ هزار نفری

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: حضور ۸۵ هزار زائر ایرانی در حج ۹۷ قطعی است و برای رساندن آن به ۹۰ هزار نفر در حال مذاکره هستیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل ازخبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛حمید محمدی اظهار کرد: در مذاکراتی که با مسئولان حج کشور عربستان داشتیم، موضوعات متعددی را مورد بحث و بررسی قرار دادیم.

وی تصریح کرد: تعداد افرادی که به حج تمتع مشرف می شوند مثل سال گذشته است و بر این اساس اعزام بیش از ۸۵ هزار زائر به این سفر تا کنون قطعی شده است.

رئیس سازمان حج و زیارت در ادامه خاطرنشان کرد: ما درخواست افزایش سهمیه زائران ایرانی برای مراسم سال آینده را با کشور عربستان مطرح کرده ایم و در صورت موافقت مقامات حج عربستانی، حدود ۵ هزار نفر به آمار فوق افزوده می شود و در نهایت ۹۰ هزار زائر ایرانی راهی بیت الله الحرام می شوند.

محمدی یادآور شد: شرایطی که ما به دنبال تحقق آن بودیم مثل تامین امنیت و حفظ کرامت حجاج ایرانی در سفر حج به قوت خودش باقی است و برنامه ریزی ها بر این اساس انجام شده است که خدمات بهتر و با کیفیت تری را به آن ها ارائه دهیم.

وی اضافه کرد: مسئولان حج و زیارت در سایر حوزه ها مثل مسکن حجاج، پرواز، تغذیه و تدارکات مورد نیاز این سفر، برای انجام مذاکرات با مقامات عربستانی به این کشور سفر کردند.

رئیس سازمان حج و زیارت تاکید کرد: بحث تامین مسکن ایمن و استاندارد حجاج سال ۹۷ پایان پذیرفته است و مسکن مورد نیاز در حال حاضر تامین شده است.

محمدی بیان کرد: در حوزه تغذیه هم اقدامات مورد نیاز در دست بررسی است و در صدد هستیم تا تغذیه متنوع و مطلوبی را به حجاج ایرانی در سال ۹۷ ارائه دهیم.

وی تصریح کرد: قرارداد پرواز حجاج سال ۹۷ آماده انعقاد است و بر این اساس ۵۰ درصد پروازها توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و ۵۰ درصد دیگر نیز به وسیله هواپیمایی کشور عربستان انجام می شود.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: رابطه دو جانبه ای میان ایران و عربستان وجود ندارد اما در خصوص حج، ارتباط خوبی میان سازمان حج و زیارت ایران و وزارت حج کشور عربستان وجود دارد.

محمدی یادآور شد: کارشناسان سازمان حج و زیارت، در حوزه های مختلف با وزارت حج عربستان در ارتباط هستند و در صورت نیاز به این کشور سفر می کنند و مشکلی در ساز و کار فراهم کردن مقدمات حج سال ۹۷ وجود ندارد.

وی اضافه کرد: سازمان حج و زیارت در سال جاری فراخوانی را برای کسانی که در اولویت تشرف به سفر حج(دارندگان فیش های تاریخ ۳۰/۰۸/۱۳۸۵)هستند صادر کرده است و این افراد باید اطلاعات خود را در سامانه حج ثبت و تکمیل کنند.

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد: اولویت های بعدی به زودی اعلام می شود و آماده می شویم تا کاروان ها را ظرف روزهای آینده اعلام کرده و ثبت نام نهایی حجاج را عملیاتی کنیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها