• کدخبر: 57170
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۶ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵
  • چاپ خبــر
در آستانه خانه تکانی؛

آب را هدر ندهیم

با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و البته آئین هر ساله خانه تکانی و شست و شو خواه ناخواه مصرف آب هم چند برابر افزایش می یابد و سبب هدر رفت مقادیر زیادی آب می شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از  نهبندان خبر،اسفند که از راه می رسد،کم کم صدای نفس های پایانی زمستان به گوش می رسد و همگان خود را برای نوروز و بهار آماده می کنند.

روزهای اسفند ماه،روزهای خانه تکانی است و همه اعضای خانواده از کوچک و بزرگ با شست و شو و گردگیری غبار از اسباب منزل برداشته و خانه تکانی می کنند.

در برخی از محله های شهر با پهن شدن فرش بر دیوارها و پشت بام منازل آماده شدن برای سال نو را بیشتر نمایان می کند.

با توجه به نزدیک شدن روزهای پایانی سال و البته آئین هر ساله خانه تکانی و شست و شو خواه ناخواه مصرف آب هم چند برابر افزایش می یابد.

موسی حسنی مدیر آب و فاضلاب شهری نهبندان در گفتگو با خبرنگار ما از افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی مصارف آب در اسفندماه خبر داد و گفت: با توجه به اینکه مصرف بیش از حد آب موجب می شود گاهی تعدادی از مشترکین دچار کمبود و افت فشار آب شوند خواستار مصرف صحیح و بهینه آب شد.

وی با  اشاره به کمبود بسیار شدید نزولات آسمانی و خشکسالی های پیاپی  گفت: با صرفه جوئی در مصرف آب می توان به کودکان یادآور شد که برای عبور از بحران آب نیازمند عزم همگانی و نگاه مسئولانه به آب و وضعیت آن هستیم.

حسنی با بیان اینکه خانه تکانی رسم دیرینه همه ما ایرانی ها است افزود: امید است با همراهی شهروندان ،امسال شاهد مصرف مدیریت شده و منطقی مشترکین باشیم تا بتوانیم  از ایام پیک مصرف بدون مشکل عبور کنیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها