• کدخبر: 57270
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۳ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۵
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

حجم بالای واردات کالا؛ خیانت به کشور و خدمت به بیگانگان است/منفی شدن تراز تجاری طی ۱۰ ماه نخست سال

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: واردات کالاهایی که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود یا امکان تولید وجود دارد، خیانت به کشور، تولید و اشتغال، و خدمت به بیگانگان و اجانب است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اکبر کریمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ندای تفرش، در خصوص عملکرد دولت در بحث صادرات کالاها و ارزآوری برای کشور گفت: در ۱۰ ماه امسال، تراز تجاری منفی بوده و از سوی دیگر حجم واردات ۶ میلیارد دلار بیشتر از صادرات بوده است که این امر نشان می‌دهد دولت نتوانسته در خصوص کنترل واردات اقدامات خوبی را انجام دهد.

کریمی اظهار کرد: بالابودن حجم واردات عاملی برای ایجاد فشار به وضعیت ارزی کشور و یکی از دلایل گرانی‌های اخیر است که از ناحیه افزایش تقاضا برای ارز به وجود آمده و برخلاف اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: دولت باید مانع واردات کالاهایی شود که مشابه آن در داخل کشور تولید می‌شود و تلاش کند کالاهایی که امکان تولید آنها نیز در داخل وجود دارد وارد نشود. واردات این گونه کالاها در داخل کشور خیانت به کشور، تولید و اشتغال، و خدمت به بیگانگان و اجانب است و عامل بیکاری نیروهای ایرانی است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: دولت در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی باید در مهار و کنترل واردات از یک طرف و تشویق صادرات از طرف دیگر اقدام کند تا بتواند با افزایش صادرات، افزایش تولید و اشتغال را به همراه داشته باشد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها