• کدخبر: 57293
  • تاریخ انتشار خبر: ۱:۰۸ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۶
  • چاپ خبــر
مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان:

کسب رتبه نخست استان توسط شهرستان دهاقان در زمینه اشتغال

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: شهرستان دهاقان در سطح استان رتبه اول در زمینه اشتغال را کسب کرده است زیرا فرماندار شهرستان و مسئولان همیشه در این زمینه پیگیری های لازم را انجام داده اند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار، عصر روز شنبه محسن نیرومند در جلسه کارگروه اشتغال شهرستان دهاقان با اشاره به اینکه دغدغه اصلی کشور در زمینه اشتغال جوانان است، افزود: ایجاد اشتغال در کشور و شهرستان ها بستر مناسبی نیاز دارد که اکنون دولت در نظر دارد سیاسیت های مربوط به اشتغال را برای نخستین بار در کشور اجرا کند.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان تصریح کرد: شهرستان دهاقان در سطح استان رتبه اول در زمینه اشتغال را کسب کرده است زیرا فرماندار شهرستان و مسئولان همیشه در این زمینه پیگیری های لازم را انجام داده اند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از افراد در جامعه به دلیل رکود، تورم و تحریم موجود در کشور زیر بار مسئولیت نرفته و نمی روند و چون در کشور سیاست های اقتصادی منجر به اشتغال در کشور نشده است بطوری که باید هر قدر رشد اقتصادی در کشور داریم رشد اشتغال نیز داشته باشیم و این دو رابطه مستقیمی دارند.

نیرومند افزود: امروز در جامعه ما بیشتر بیکاران تحصیلکرده ها هستند بطوری که نرخ بیکاری در افراد زیر دیپلم فقط ۹ درصد بوده و ما در این مورد مشکلی نداریم بلکه مشکل اصلی در مورد افراد تحصیلکرده است.

مدیر کل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با اشاره به نرخ بیکاری در استان اظهار کرد: نرخ بیکاری در افراد تحصیل کرده در استان اصفهان ۲۰/۸ است، این در حالیست که این نرخ  در کشور به ۲۰ درصد می رسد و در خواهران تحصیلکرده نیز نرخ بیکاری ۳۵ درصد است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها