• کدخبر: 57374
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۴۱ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۶
  • چاپ خبــر

تنها راه مقابله با تحریم دشمنان؛ اقتصاد مقاومتی

با توجه به تاکیدات رهبری در زمینه تولید ملی یکی از راه‌هایی که می تواند مقابل تحریم‌های چندین ساله دشمن؛ کشور را مانند گذشته ثابت‌قدم نگه دارد، فقط وفقط اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از مارگون ؛با توجه به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «اقتصاد مقاومتی؛ تولید – اشتغال» می توان به ضروریت این نکته و تاکید معظم له توجه داشت.چند سالی است که دغدغه رهبر معظم انقلاب بر روی اقتصاد مقاومتی است و در چند سال گذشته در مهمترین و جدیدترین مطالبی که در آغاز سال نو به هموطنان دارند، بحث اقتصاد مقاومتی جزء اصلی ترین مباحثی است که معظم له به آن می پردازند.

با توجه به نیازهای جامعه و برای فرار از رکود اقتصادی و بازگشت بازار به حالتی نرمال باید برای تبیین دغدغه رهبر معظم انقلاب با برنامه ریزی هایی مدون و کوتاه مدت و بلند مدت در این راستا و تحقق شعار سال اهتمام ویژه ای داشت و با توجه به تاکیدات رهبری در این زمینه یکی از راه‌هایی که می تواند مقابل تحریم‌های چندین ساله دشمن؛ کشور را مانند گذشته ثابت‌قدم نگه دارد، همین اقتصاد مقاومتی است.

در طول دوران دفاع مقدس با تشکیل قرارگاه‌های نظامی و فرهنگی و با استفاده از تجارت افراد متخصص و آگاه در زمینه های نظامی و با بهره گیری از قدر ت ایمان افراد توانستیم با حول و قوه الهی در جنگی نابرابر پیروز میدان شویم. در آن زمان هم و غمّ کوچک و بزرگ و پیر و جوان پیروزی و دفاع از جمهوری اسلامی بود و در این مرحله با همت و تلاش شبانه روزی نیروهای درون و برون جبهه ها از این آزمون سربلند شدیم.

پیروزی در اقتصاد مقاومتی با تشکیل قرارگاه‌های علمی و فرهنگی و پژوهش میسر است، اگر به معنی قرارگاه توجه داشته باشیم می توان دید یعنی تجمع افرادی از هر گونه تفکر و تخصص و تعهد برای رسیدن به نتیجه ای مطلوب که همان پیروزی است و آن هم بدون در نظر گرفتن زمان و مکان و برای رسیدن به اهداف خود از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد و برای رسیدن به آرمان اصلی خود از عزیزترین چیز خود که جان است، می‌گذرند.

در یک قرارگاه بعد از بررسی های اولیه و تهیه نقشه راهبردی برای آمادگی هرچه بیشتر و برای مقابله با تهدیدات دشمن همه سخت افزارها و نرم افزارهای موجود را مورد نقد و بررسی و در مرحله بعد کارشناسان و صاحب نظران خبره این طرح و نقشه را مورد موشکافی و چکش کاری قرار می‌دهند تا برنامه ای مدون و قابل اجرا برای عملیاتی شدن تهیه شود که در مرحله اجرا این برنامه باید به دست مجریان متعهد سپرده و تحت نظارت تیم اصلی برای شروع اولیه زمان سنجی شود.

در این برنامه اقتصاد مقاومتی باید مانند دوران دفاع مقدس با تشکیل قرارگاه هایی دوباره تخصص و تعهد را در کنار هم قرار داد و با استفاده از پتانسیل های دانشگاهی و حمایت از نیروهایی جوان بتوان در زمینه اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای داخلی گام هایی اساسی برداشته شود.

می توان با تدوین بخشنامه هایی لازم اجرا از خرید کالای خارجی امتناع و در حد امکان از کالاهای داخلی استفاده کرد. اگر کالای داخلی خریده شود و حمایت مصرف کننده از تولید داخل صورت گیرد، چرخه اقتصاد بهتر می‌چرخد و نیروهای داخلی به زندگی و کارشان دلگرم تر می شوند

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها