• کدخبر: 59087
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۰
  • چاپ خبــر
کارنامه اقتصادی دولت زیر ذره بین دانا (16)؛

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: فاصله عملکرد دولت با اهداف اقتصادی در زمینه تولید و اشتغال/ با نقطه مطلوب فاصه زیادی داریم

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عملکرد اقتصادی دولت در رابطه با شعار سال ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” اظهارداشت: تلاش هایی از سوی دولت در این زمینه صورت گرفت و اهدافی نیز تعیین شد اما دولت نتوانست در این رابطه عملکرد موفقی داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛قرجه طیار، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در خصوص عملکرد اقتصادی دولت در رابطه با شعار سال ” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” اظهارداشت: تلاش هایی از سوی دولت در این زمینه صورت گرفت و اهدافی نیز تعیین شد اما دولت نتوانست در این رابطه عملکرد موفقی داشته باشد.

 

وی ادامه داد: مجلس هم دولت را برای رسیدن به اهداف خود در زمینه تولید و اشتغال یاری و همواره کمک حال دولتی ها بوده است اما انچه که می توان گفت دولت هنوز با نقطه مطلوب یا همان رسیدن به شعار سال فاصله دارد و باید در این زمینه تمام نهادهای دولتی و بخصوص مجلس دولت را کمک کند.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به برخی از نواقص قانونی موجود در زمینه تولید و اشتغال اظهارداشت: برخی از قوانین و مقرراتی در کشور وجود دارند که در برخی از مواقع مانع رسیدن به اهداف می شود؛ یکی از مهم ترین چالش های مجلس و دولت قانون بانکداری کشور است که باید هرچه زودتر این قانون در کشور اصلاح و قانون جدید به اجرا درآید.

 

طیار درخصوص زمان تکمیل قانون بانکداری کشور اظهارداشت: تلاش های بسیاری از سوی کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره صورت گرفته است اما باز هم جای کار دارد و امیدوارم قبل از اتمام این دوره مجلس قانون نظام بانکداری کشور در مجلس به تصویب برسد.

 

وی ادامه داد : قانون نظام بانکداری کشور ما برای حدود ۴۰ سال گذشته است و لازم است در این قانون تغییراتی را ایجاد کنیم؛ چرا که امروز بسیاری از قوانین این نظام از رده خارج شده و حتی در جایی دست و پای تولید کشور را نیز می گیرد.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها