• کدخبر: 59148
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون اجتماعی:

در سال ۹۶ رکود اقتصادی و بیکاری بیداد کرد/ افزایش مستمری نیازمندان از گام‌های موثر مجلس و دولت بود

نماینده اصلاح‌طلب بستان آباد گفت: نمی‌توانیم عملکرد دولت آقای روحانی را در حوزه اجتماعی خوب ارزیابی کنیم، اما آن را بد نیز نمی‌دانیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد وحدتی هلان در گفت‌‌وگو با آناج، در رابطه با عملکرد دولت در حوزه‌ی اجتماعی در طول سال ۹۶ اظهار داشت: در کل باید بگویم که عملکرد دولت در این زمینه طی یک سال گذشته متوسط بوده به طوریکه نه‌ می‌توان آن را خوب دانست و نه آن را به‌کلی رد کرد.

 وی با بیان اینکه در رابطه با آسیب‌های اجتماعی مشکلات و چالش‌های زیادی داریم و نمی‌توانیم آنها را انکار کنیم، افزود: از جمله این مشکلات می‌توان به بیکاری اشاره کرد، به همین خاطر در بعد اجتماعی متاسفانه موفقیت چندان چشمگیری به دست نیاورده‌ایم البته درست است که در این زمینه‌ها حرکت‌هایی انجام داده شده ولی کافی نبوده است، باید میزان عمل را افزایش دهیم والا با شعار نمی‌شود کارها را پیش برد.

نماینده مردم بستان آباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در جامعه‌ی ما بیکاری بیداد می‌کند، عنوان کرد: امروزه اشتغال‌زایی بسیار کم به چشم می‌آید و شاهد رکود اقتصادی شدیدی هستیم.

وی تاکید داشت: باید دولت و سازمان‌های مربوطه که قانونی را تصویب می‌کنند بعد از سه ماه بررسی نمایند و ببینند آیا اصلا فعالیتی صورت گرفته است یا خیر، آیا پیشرفت کرده‌ایم یا آنکه درجا می‌زنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس دهم در پاسخ به این سوال که آیا وعده دولت‌مردان در تامین معیشت مردم در سال جاری تحقق یافت یا خیر، اظهار کرد: مردم را به دو قسمت می‌توانیم تقسیم کنیم، یک دسته از مردم هستند که واقعا روزگار خود را در رنج و عذاب سپری می‌کنند و حتی از حداقل حقوق نیز برخوردار نیستند و دسته‌ی دوم همان افرادی هستند که در‌آمد دارند و اگر حقوقشان زیاد هم نباشد لااقل می‌توانند نیازهای خود را در زندگی‌شان تامین نمایند.

وی یادآور شد: برای قشر آسیب‌پذیر در سال ۹۶ قدم‌های مثبتی برداشته شد، از جمله برای افراد تحت پوشش بهزیستی و کمیته‌ی امداد با توجه به این که سال گذشته میزان دریافتی هر عضو ۵۰ یا ۶۰ هزار تومان بود، در لایحه‌ی بودجه‌ی سال ۹۶ افزایش یافت و دریافتی‌های این افراد در سال ۹۶ سه چهار برابر شد چراکه میزان بودجه‌ی تخصیص یافته برای این موضوع ۲ هزار میلیارد تومان بود.

عضو فراکسیون امید مجلس با اعلام اینکه در بودجه سال ۹۶ مجلس قدم‌های خوبی برداشت، عنوان کرد: با نظر مجلس مستمری افراد زیر نظر کمیته‌ی امداد که تعدادشان به ۵ تا ۶ میلیون نفر می‌رسید، افزایش یافت.

وی در پایان افزود: مسئله‌ی بعدی اختصاص یارانه‌ای برای آبادانی روستاها بود که باعث اشتغال‌زایی نیز شده و باعث بهبود روند زندگی مردم گردید، برای مثال یک‌ونیم میلیارد دلار برای اشتغال‌زایی در نظر گرفته شده بود که اگر این سرمایه به درستی مورد استفاده قرار گیرد بسیاری از مشکلات بیکاری حل می‌شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها