• کدخبر: 59224
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۰ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل فرهنگی:

تسلیم مالیات توسط شرکت های اقتصادی آستان خدمت شایسته ای بود

کارشناس مسائل فرهنگی گفت: در گذشته توزیع خدمات رفاهی آستان و بارگاه امام رضا (ع) جهت دار بود و افراد با رابطه و کانال از رستوران ها و دیگر مجموعه های آن سو استفاده شخصی می کردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از تیتریک کارشناس مسائل فرهنگی به مناسبت سالروز انتصاب حجت الاسلام رئیسی بعنوان تولیت آستان قدس رضوی، خدمات آستان قدس و تاثیرگذاری واقعی این خدمات در جامعه به خبرنگار تیتریک گفت: علاوه بر بهبود نحوه مراجعه، پذیرایی و توزیع غذا در مشهد مقدس، ایجاد دفاتر در استان ها و تسلیم مالیات از شرکت های تحت پوشش از جمله خدمات شایسته ای بود که در زمان تولیت حجت الاسلام رئیسی انجام شد.

حجت الاسلام علی رسولی با اشاره به اینکه امام رضا (ع) سرمایه دار ترین شخص روی زمین بوده و از صاحبان ثروت فعلی در دنیاست افزود: در گذشته خدمات آستان قدس رضوی همچون امروز بازتاب نداشت درحالیکه این مجموعه به عنوان یک دولت کوچک و یک سازمان بزرگ به عموم خدمات داده و مردم جهان علاوه بر خدمات عمومی از برکات معنوی آن بهره می برند.

وی به توانبخشی روحی و روانی مردم از بعد زیارت امام رضا (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: هشتمین امام شیعیان تنها معصومی است که به آن مستقیما دسترسی داریم لذا باید در مدیریت آن تدبیر بیشتری صورت گیرد چرا که در گذشته از نظر سیاسیون نکته منفی آستان این بود که از دولت خدمات می گرد اما خدمات نمی دهد.

حجت الاسلام رسولی با تاکید بر اینکه امروز آستان قدس رضوی با اذن از رهبر معظم انقلاب به واسطه فعالیت اقتصادی خود مالیات می دهد تصریح کرد: در گذشته توزیع خدمات رفاهی آستان و بارگاه امام رضا (ع) جهت دار بود و افراد با رابطه و کانال از رستوران ها و دیگر مجموعه های آن سو استفاده شخصی می کردند.

وی با اشاره به اینکه حجت الاسلام رئیسی برای تامین خدمات و فراگیری آن بین رستوران های ۵ ستاره و معمولی کوپن غذا توزیع می کند تا آنها را به زوار بدهند گفت: برپایی دفاتر استانی آستان قدس رضوی، تحت پوشش قرار دادن موقوفات و حمایت از زیارت اولی ها به صورت رایگان برای حضور در مشهد مقدس از جمله خدمات دیگری است که آستان قدس آن را به عموم ارائه می کند.

کارشناس مسائل فرهنگی در خاتمه به لزوم هزینه شدن درآمد آستان قدس رضوی و امام رضا (ع) برای زوار خاطر نشان داشت: راه اندازی مراکز درمانگاهی، بیمارستان، ایجاد مسکن برای اسکان زوار و مستمندان خدمات دیگری است که در زمان مدیریت حجت الاسلام رئیسی محقق شد و خوشبختانه در این مدت علاوه بر اینکه حریم رئیس و مرئوسی شکست، امام زاده های غریب ساپورت و آبرومند شدند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها