• کدخبر: 59245
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۰۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  • چاپ خبــر
مدیرعامل سازمان تعاون روستایی:

استیضاح وزیر کشاورزی حق مجلس است/ در مورد صندوق‌های ورشکسته حرف زیادی برای گفتن داریم

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی گفت: استیضاح به معنای خروج از دولت نیست و می‌تواند فرصتی برای مسوولان در روشنگری و بیان واقعیت‌ها‌یی باشد که مانع رسیدن آن‌ها به ماموریتشان شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شاخص، علی اوسط هاشمی معاون وزیر کشاورزی و مدیرعامل سازمان تعاون روستایی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات سازمان تعاون روستایی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: نقش دلالان در تولید باید کاهش یاید و اتحادیه‌ها به منظور رضایت مصرف کننده و ایجاد ارزش در تولید بدون هیچ واسطه‌ای با اعضای خود در ارتباط باشند.

وی افزود: خرید تضمینی و حمایتی در کشور به منظور جلوگیری از مشکلات و ضرر کشاورزان و کمک به تعادل بازار صورت می‌گیرد.

این مسوول با بیان اینکه جلوگیری از مصادره درآمد حاصل از تلاش کشاورز یک ضرورت ملی است، افزود: موضع فعال ما موجب کاهش تحرک واسطه‌گران می‌شود و باید در نظام بازرگانی خریدهای تضمینی کاهش یابد که این امکان از طریق شبکه تعاونی ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی تصریح کرد: در حال حاضر برنج ، گوشت، مرغ، شکر و حبوبات به طور کامل تامین شده‌ است و تعاونی روستایی به عنوان مباشر دولت به هر میزان که دولت حمایت کند خرید اقلام را انجام خواهد داد.

وی بیان کرد: در استان قزوین ۵ هزارو ۳۰۰ تن شکر، ۹۴۰ تن گوشت، ۱۵۰۰ تن میوه در انبارها موجود است.

این مسوول در خصوص استیضاح وزرا عنوان کرد: یک ضعف در میان صدها ماموریت نمی‌تواند دلیلی بر اثبات بی‌کفایتی یک شخص و مقام دولتی باشد و باید هر وزیری را از منظر دید مخاطبان آن وزرات‌خانه مورد بررسی قرار داد.

استیضاح وزیر کشاورزی حق مجلس است 

هاشمی اضافه کرد: وزیر جهاد کشاورزی خود کشاورز بوده و تاکنون با وجود واقعیت‌های تلخ پولی و مالی کشور و تحریم‌های موجود خدمات بسیاری داشته است اما استیضاح ایشان حق مجلس است .

وی گفت: استیضاح به معنای خروج از دولت نیست و می تواند فرصتی برای مسوولان در زمینه روشنگری و بیان شفاف واقعیت‌ها‌یی که مانع رسیدن آن‌ها به ماموریتشان شده است، باشد.

این مسوول تصریح کرد: وقتی وزیری می تواند ۸ میلیارد دلار تراز منفی را به ۳ میلیارد دلار کاهش دهد این یک موفقیت است و این رقم معادل یک برداشت بزرگ از صندوق توسعه ملی است که باید به آن توجه شود.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ابراز کرد: در شرایطی که دشمن با رفتار خصمانه خود بسیاری از سرمایه‌ها را بلوکه کرده و در صدد آسیب به تمامی بخش‌های کشور است، ضربه زدن به اقتصاد و تیم اقتصادی کشور هم یک  راهکار در این جهت است.

وی اضافه کرد: در صورت عدم وجود مدیریت اقتصادی و سیاسی امکان دفاع وجود ندارد لذا نباید تلاش مدیران اقتصادی و سیاسی کشور نادیده گرفته شود.

این مسوول عنوان کرد: تعاونی‌های بسیاری در کشور ور‌شکسته شده اند و اگر افرادی بخواهند بازی درآورند اسامی آن‌ها که ردپایشان در پشت صندوق‌های ورشکسته مشهود است را اعلام خواهم کرد.

هاشمی تشریح کرد: امروز دولت ۱۴ هزار میلیارد تومان به منظور سوء مدیریت موسسات مالی که نتیجه مدیریت اشتباه دولت گذشته است پرداخت می کند تا در جامعه شاهد بروز بحران‌های اجتماعی نباشیم.

۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار به روستاییان و تعاونی‌های روستایی تخصیص می‌یابد

وی با بیان اینکه دولت عزادار رفتارهای نسنجیده و رهاشده گذشته است، افزود: در هفته گذشته با همکاری قوه قضاییه ۱۹۰ میلیارد تومان از اموال یکی از موسسات مالی با ۳۶ هزار سپرده گذار را شناسایی کرده و با ایجاد یک خط اعتباری سعی در بازگرداندن سپرده‌ها را داریم.

این مسوول بیان کرد: برای حل مشکلات مردم نیازمند همگرایی دولت ،مجلس و قوه قضاییه هستیم تا به این وسیله ضامن منافع ملی و پاسخگو مطالبات مردم را باشیم.

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی تصریح کرد: واحدهای بسیاری مجددا راه اندازی شده و ۱۴ هزار میلیارد تومان اعتبار توسط دولت در اختیار روستاییان و تعاونی‌های روستایی قرار می گیرد.

وی تاکید کرد: مطالبات کشمش برای کشاورزان به عنوان آورده کشاورز ۲۸ میلیارد بوده است که ۲۰ میلیارد پرداخت شده و ۸ میلیارد در دست پرداخت است و ۲۸ میلیارد دیگر هم توسط دولت باید در اختیار کشاورزان قرار گیرد.

این مسوول ابراز کرد:  زعفران پس ورود به بورس قیمتی بالغ بر ۶ میلیون را به دست آورده است.

معاون وزیر کشاورزی در پایان افزود: حضور در بازار سایر کشورها نیازمند کیفیت محصول، رعایت حقوق مصرف کننده و تولید انبوه به منظور ایجاد بازار پایدار در آن کشور است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها