• کدخبر: 59255
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۸ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۱
  • چاپ خبــر
عضو مجلس خبرگان رهبری:

رویکرد جدید آستان قدس مطابق با سیره ائمه(ع) است

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رویکرد جدید و مبارکی در آستان قدس شکل گرفته است که مطابق با آن چیزی است که در سیره و سنت ائمه(ع) مشاهده می شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت الله حسن عالمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با صبح توس؛ پیرامون عملکرد دو سالانه تولیت آستان قدس رضوی اظهار کرد: رویکرد جدید و مبارکی در آستان قدس شکل‌گرفته است که مطابق با آن چیزی است که در سیره و سنت ائمه(ع) مشاهده می‌شد.

وی افزود: نقل‌شده است که ائمه(ع) بنای کارشان بر این بوده که با فقرا بنشینند و همراه فقرا باشند و به آن‌ها کمک‌رسانی داشته باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مصرف کردن امکانات موقوفات و درآمدهای آستان قدس در مواردی که نزدیک به مقصود ائمه(ع) است این امر مطلوب‌ترین است.

وی افزود: این اقداماتی که آستان قدس در راستای محرومیت‌زدایی آغاز کرده دارای آثار خوبی در جامعه از ابعاد مختلف خواهد بود.

آیت‌الله عالمی ضمن تأکید برجذب مردم به سیره اهل‌بیت(ع) با چنین رویکردی تصریح کرد: در جمهوری اسلامی، اسلامی شدن محیط زندگی به این است که اقشار مردم به لحاظ برخورداری از امکانات نزدیک به هم باشند و این‌یکی از اهداف اصلی انقلاب اسلامی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه در فرمایشات امام خمینی(ره) به یادگار مانده این انقلاب را انقلاب مستضعفین و پابرهنگان معرفی‌شده است افزود: این نشان‌دهنده همین مطلبی است که انقلاب باید به سمتی برود که مردم در برخورداری از امکانات نظام اسلامی نزدیک به هم بهره‌مند شوند

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها