• کدخبر: 59276
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۵۲ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۲
  • چاپ خبــر

تمامی وزرای دولت روحانی که استیضاح شدند+ جدول

مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری، استیضاح ۳ تن از وزرای کابینه دولت دوازدهم را مورد بررسی قرار می‌دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ نمایندگان مجلس شورای اسلامی فردا (سه‌شنبه ۲۲ اسفند) در دو نوبت صبح و عصر و همچنین روز (چهارشنبه ۲۳ اسفند)  بررسی طرح استیضاح علی ربیعی، وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی، عباس آخوندی،‌ وزیر راه و شهرسازی و محمود حجتی، وزیر جهاد کشاورزی را در دستور کار خود دارند.

درخواست استیضاح عباس آخوندی، روز ۲۹ بهمن و یک روز پس از سقوط هواپیمای مسافربری تهران ــ یاسوج  با امضای ۲۴ نفر از نمایندگان  تدوین و به هیئت‌رئیسه مجلس تقدیم شده بود.

همچنین طرح استیضاح علی ربیعی نیز با ۲۴ امضاء از سوی نمایندگان به هیئت رئیسه مجلس تقدیم شد که مهم‌ترین محورهای آن «حادثه نفتکش سانچی»، «طرح تحول سلامت»، «مدیریت نامناسب زیرمجموعه‌های وزارت کار»، «بی‌توجهی به حقوق کارگران»، «وضعیت نامناسب صندوق‌های بازنشستگی» و «عملکرد نامناسب صندوق کارآفرینی» بود.

از طرفی طرح استیضاح محمود حجتی که سکان‌دار وزارت جهاد کشاورزی است، هفته گذشته و با  اصرار ۱۰ نفر از نمایندگان و با دلایلی از جمله «عدم توانایی در تنظیم بازار محصولات کشاورزی»، «ورشکستگی کارخانه‌های شکر»، «استفاده از مدیران بازنشسته» و «کاهش تولید شیر» از سوی هیئت رئیسه اعلام وصول شد.

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی تاکنون ۴ بار وزرای کابینه حجت الاسلام  روحانی در  دو  دولت‌ یازدهم و دوازدهم را به‌منظور استیضاح به مجلس فرا خواندند که در این میان عباس آخوندی با دو بار استیضاح رکورددار است. در ذیل جدولی از جزئیات جلسات استیضاح وزرای دولت اول و دوم روحانی تاکنون آمده است.

وزیر استیضاح‌شده تاریخ استیضاح مجلس دولت آرای موافق آرای مخالف آرای ممتنع  نتیجه استیضاح
رضا فرجی‌دانا ــ وزیر علوم  سوم تیر ۱۳۹۴ مجلس نهم دولت یازدهم ۱۴۵ ۱۱۰ ۱۵ عدم رأی اعتماد
علی‌اصغر فانی ــ وزیر آموزش و پرورش  سوم تیر ۱۳۹۴ مجلس نهم دولت یازدهم ۷۶ ۱۶۷ ۱۳ رأی اعتماد مجدد
عباس آخوندی ــ وزیر راه و شهرسازی ۱۴ مهر ۱۳۹۴ مجلس نهم دولت یازدهم ۷۲ ۱۷۵ ۵ رأی اعتماد مجدد
عباس آخوندی ــ وزیر راه و شهرسازی  یکم اسفند ۹۵ مجلس دهم دولت دوازدهم ۷۴ ۱۷۶ ۵ رأی اعتماد مجدد

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها