• کدخبر: 59436
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۵۶ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۳
  • چاپ خبــر
نماینده اهر و هریس؛

کسی که جمهوری اسلامی را می‌خواهد، با طرح اعاده اموال نامشروع مخالفت نمی‌کند/ با امضاء فساد و اختلاس پایان نمی‌پذیرد

عبداللهی ضمن اعلام موافقت با طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال، گفت: کسی که نظام و کشورش را می‌خواهد نباید با این طرح مخالفت کند چراکه اجرای آن می‌تواند فساد را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بیت‌الله عبدالهی در گفت‌وگو با آناج با بیان اینکه طرح اعاده اموال نامشروع را امضاء کرده است، اظهار داشت: احتمال می‌دهم در ردیف‌های ۱۸۰ امضاء بنده ثبت شده باشد، اینکه برخی گفته‌اند عبداللهی طرح را امضاء نکرده شاید از عدم حضورم در دفتر مجلس نشأت گرفته و به‌ این دلیل نتوانسته‌ام طرح را امضاء کنم.

وی علت امضاء طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان به بیت‌المال را اجرای صحیح قوانین عنوان و ابراز کرد: باید زمینه سوءاستفاده‌ها را از بین برد، چرا باید زمینه‌ای ایجاد شود تا کسی بتواند با رانت‌خواری و رشوه‌خواری قوانین را زیر پا بگذارد؟

عضو فراکسیون امید مجلس دهم با بیان اینکه وصول چنین طرحی در صحن علنی بلااشکال است، توضیح داد: آیا فقط با یک امضا می‌توان این مشکلات را حل کرد؟ اگر در قانون اشکالی وجود  دارد باید را باید اصلاح کنیم و نگذاریم تا زمینه‌ای برای انجام این کار باقی بماند لذا اگر زمینه‌ها را از بین نبریم هزار امضاء هم از ما بخواهند کار درست نمی‌شود.

وی خاطرنشان ساخت: متاسانه نمی‌دانم در قوانین ما نقصی وجود دارد یا در اجرا؟ اما به هرحال باید در تلاش باشیم تا ایراد کار را پیدا کرده و مشکل را رفع کنیم.

نماینده مردم اهر و هریس در پاسخ به این سوال که آیا عدم وصول طرح اعاده اموال نامشروع با درخواست لاریجانی صحت دارد، تاکید کرد: نه اصلا این اتفاق نیفتاده است، امکان دارد زمانی که این دستور را به هیئت رئیسه مجلس ارائه داده‌اند آنها گفته باشند که کارهای مهم‌تری از این داریم و یا طرح‌هایی هستند که پیش تر از این طرح به مجلس ارائه داده شده‌اند به همین دلیل این طرح باید در نوبت بماند و سر فرصت به این موضوع رسیدگی شود.

وی افزود: اصلا نشنیده‌ام که لاریجانی این طرح را از دستور کار خارج کرده باشد، چون کسی که کشور و جمهوری اسلامی را بخواهد نباید با این طرح مخالفتی داشته باشد زیرا با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها