• کدخبر: 59473
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۲ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  • چاپ خبــر
عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با دانا:

نمایندگان بجای طرفداری از مردم از دولت حمایت کردند/در امر استیضاح وزرا تبانی از سوی لیست امید صورت گرفت/رای اوردن وزیر یعنی لگد زدن به پایه های اقتدار مجلس برای اداره امور دولت و کشور

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به پشت پرده استیضاح وزرای دولت در روز های اخیر اظهارداشت: انتظار می رفت از ۳ استیضاح حداقل یکی از وزرا رای اعتماد از مجلس دریافت نمی کرد؛ اما آنچه که بسیار شفاف و روشن است هماهنگی و پشت پرده ای که در این زمینه از سوی لیست امید در مجلس ایچاد شد موجب عدم برکناری وزرا شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل ازخبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن سبحانی نیا، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پشت پرده استیضاح وزرای دولت در روز های اخیر اظهارداشت: انتظار می رفت از ۳ استیضاح حداقل یکی از وزرا رای اعتماد از مجلس دریافت نمی کرد؛ اما آنچه که بسیار شفاف و روشن است هماهنگی و پشت پرده ای که در این زمینه از سوی لیست امید در مجلس ایچاد شد موجب عدم برکناری وزرا شده است.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: رای اوردن وزیر یعنی لگد زدن به پایه های اقتدار مجلس برای اداره امور دولت و کشور؛ اگر قرار بود وزرا در سر جای خود بمانند دیگر استیضاح چه معنی داشت؟ مجلس با لابی که در این باره انجام داد باعث شد تا دیگر وزرا از چنین مجلسی حساب نبرند چون خیالشان راحت است که همواره افرادی در مجلس هستند که هوای آنها را دارند.

 

عضو سابق کمیسیون امنیت ملی مجلس ادامه داد: در مورد استیضاح اخیر باید بگویم تبانی در این خصوص صورت گرفت و به نوعی نمایندگان بجای اینکه طرف مردم را بگیرند طرف دولت را گرفتتند و استیضاح را ناکام گذاشتند و سه روز از وفت مجلس را به هدر دادند.

 

سبحانی نیا افزود: مردم دیگر از چنین مجلسی انتظار آنچنانی ندارند چرا که در واقعه اخیر متوجه شدند نمایندگان مجلس با تبانی و مسائل پشت پرده طرف دولتی ها را گرفتند بجای آنکه با استیضاح و برکناری وزرا طرف مردم را بگیرند.

 

وی گفت: معنایی ندارد وقتی استیضاح انجام می شود مجددا وزیری بعد از سه مرتبه استیضاح از مجلس رای اعتماد دریافت کند؛ نمایندگان بدانند با این کاری که کردند دیگر وزرا هیچ اعتباری برای نمایندگان قائل نیستند و دیگر مجلس ان نقش نظارتی حود را نمی تواند در دولت اجرا کند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها