• کدخبر: 59483
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۸ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۶/۱۲/۲۴
  • چاپ خبــر
دبیر علمی سمپوزیوم بین المللی سرطان در کیش:

ایرانی ها برای درمان سرطان نیاز نیست به خارج از کشور بروند

دبیرعلمی سمپوزیوم بین المللی سرطان در کیش گفت: بسیاری از مردم به دلیل ترس از سرطان به کشورهای اروپایی پناه می برند اما ایرانی ها نیاز نیست از سرطان بترسند زیرا پزشکان حاذق و توانمندی در حوزه درمان سرطان در ایران وجود دارد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از کیش پرس،پروفسور جوان استاد دانشگاه وین و دبیر علمی نخستین سمپوزیوم بین المللی سرطان در کیش با اشاره به اینکه بیماری سرطان امروزه به یکی از مشکلات در جهان تبدیل شده است،اظهار کرد: بیشتر مردم از سرطان می ترسند و این مسئله موجب می شود که برای جراحی و درمان این بیماری راهی کشورهای اروپایی شوند.

وی افزود: اگر مردم کشورهای دیگر به ویژه حاشیه خلیج فارس برای درمان به اروپا بروند خیلی حرفی نیست اما ایرانی ها لازم نیست به اروپا سفر کنند زیرا اساتید و پزشکان متبحری در این حوزه وجود دارد.

استاد دانشگاه وین ادامه داد: اگر اساتید در یک مرکز گرد آمده و ایرانی های مقیم خارج و اساتید خارجی با یکدیگر همکاری و همفکری کنیم می توانیم کارهای خوبی در این حوزه انجام داده و مرجع باشیم.

جوان، تاسیس مرکز بین المللی سرطان در کیش را نشان همت والا و آینده نگری مدیریت سازمان عنوان کرد و افزود: ایجاد مرکز سرطان در کیش گام بزرگی است و ۲۰ نفر از اساتید و متخصصان سرطان از کشورهای اتریش، ایتالیا، آلمان، فرانسه و انگلیس برای حضور در این مرکز اعلام آمادگی کرده اند.

وی همفکری و همکاری را پایه اصلی و اساسی ایجاد یک مرکز مدرن سرطان دانست و گفت: اساتید مورد نیاز این مرکز در ایران وجود دارند و نیازی به استفاده از متخصصان خارجی نیست اما باید همفکری و همکاری با اساتید متخصص خارجی مستمر باشد.

دبیرعلمی همایش بین المللی سرطان در کیش خاطرنشان کرد: ایجاد مرکز سرطان در ایران و جزیره کیش برای منطقه مهم است و بیماران خارجی بسیاری از کشورهای عمان، کویت، قطر و امارات از خدمات این مرکز استفاده خواهند کرد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها