• کدخبر: 60487
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۶ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
  • چاپ خبــر
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی:

کمیسیون صنایع مجلس از تضییع حقوق ملت توسط خودروسازان جلوگیری کند/ با افزایش بازارچه‌های مرزی، مصرف‌کننده شدیم

نماینده مردم بناب در مجلس دهم با انتقاد از کیفیت پایین اکثر خودروهای داخلی علی‌رفم افزایش قیمت محصولات، از دولت و کمیسیون صنایع مجلس خواهد به این معضل پایان دهند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ضیاءا.. اعزازی در گفت‌‌وگو با آناج با اشاره به انتخاب «حمایت از کالای ایرانی» به‌عنوان شعار سال جدید، ابراز داشت: رهبر فرزانه انقلاب از عملکرد برخی مسئولان نظام به خاطر عدم حمایت قاطع از اقتصاد و کالای داخلی واقعا دلسرد شد‌ه‌اند و به همین سبب از مردم خواستند نسبت به کالای ایرانی توجه و تعصب ویژه‌ای داشته باشند.

وی تاکید کرد: قوای سه گانه باید با اتخاذ تصمیمات حمایتی موانع پیش روی تولید داخلی را بردارند تا شعار حمایت از کالای ایرانی رنگ و بوی خاصی به خود بگیرد.

نماینده مردم بناب در پاسخ به این سوال که تکلیف مردم در برابر خودروهای بی‌کیفیت داخلی با قیمت‌های هنگفت چیست، خاطرنشان ساخت: کمسیون صنایع با پایپندی و عمل به قانون و نظارت به تولیدات و کیفیت کالاهای ساخت داخل که یکی از این تولیدات خودروی ملی است، می‌تواند از پایمال شدن حق و حقوق مردم ممانعت کند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه حمایت از کالای ایرانی باید از مسئولان آغاز شود، تصریح کرد: در انتخاب‌هایم اولویت با کالای داخلی می‌باشد و به همین جهت به خانواده و اطرافیانم توصیه می‌کنم که انتخاب کالای ایرانی را در اولویت خریدهای خود قرار دهند.

رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان‌شرقی ابراز امیدواری کرد فرمایش رهبر انقلاب به عنوان حکم شرعی درآید و افزود: حتی مراجع تقلید و آیات عظام می‌توانند با تحریم کالاهای خارجی به مقلدان خود استفاده از کالاهای ساخت ایران را توصیه نمایند.

وی با اعلام اینکه امام راحل معتقد بود این ملت توان تولید و رقابت با غرب را دارد و در این سال‌ها جوانان و متخصصین کشور توان و پتانسیل بالای خود را نشان داده‌اند، یادآور شد: یکی از دلایل انقلاب مردم ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره)  قطع وابستگی کشور از آمریکا و غرب بود.

اعزازی با بیان اینکه مردم انقلاب کردند تا ایران تبدیل به بازار مصرفی کالاهای آمریکایی نشود، اذعان داشت: متاسفانه با تصمیمات نابجا و غلط دولت‌مردان با هدف ایجاد بازارچه‌های مرزی برای فروش محصولات، کالاهای وارداتی ترویج یافت و مبلغین این بازارها همان مسئولان تصمیم گیرنده هستند که ضربه‌های جبران ناپذیری به اقتصاد و تولید کشور می‌زنند.

وی در پایان اظهار کرد: امیدوارم همه مسئولان نظام با توجه به فرمایین مقام معظم رهبری و عمل به قانون در کنار مردم انقلابی به سمت الگوی ایرانی اسلامی قدم بردارند تا شاهد شکوفایی بیش از پیش کشور در همه حوزه‌ها به‌ویژه اقتصاد باشیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها