• کدخبر: 60551
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۴ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۱/۲۶
  • چاپ خبــر
کاظمی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

استان اصفهان باید برای رفع کم آبی تغییر الگو دهد/ درگیری بین استان ها برای کمبود آب پیش نیامده است

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: تاکنون بین استان های کشور درگیری برای مسئله آب بین حوضه پیش نیامده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛علی کاظمی عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در رابطه با وضعیت زاینده رود اظهار کرد:  براساس مصوباتی که شورای عالی آب اعلام کرده است استان اصفهان در رابطه با موضوع زاینده رود و موضوع کم آبی باید تغییر الگو در کشت های کشاورزی خود ایجاد کند تا شرایط به مرحله بحرانی تر نرسد.

وی با بیان اینکه هیچ درگیری بین استان ها در رابطه با مسئله آب بین حوضه ای اتفاق نیفتاده است ، افزود: تاکنون بین استان های کشور مشاجره و یا درگیری بابت مسئله آب بین حوضه پیش نیامده و تمام مردم استان های اصفهان و شهرکرد برای رفع کمبود آب باهم مشارکت دارند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: استان اصفهان باید در رابطه با موضوع بحران آب زاینده رود کار کارشناسی انجام دهد و همچنین کشت های آب بَر کشاورزی استان را تغییر الگو داده و یا حداقل آب بازیافت شده صنایع را به صنعت بازگرداند که با این کار می توان به صرفه جویی در آب استان امیدوار بود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها