• کدخبر: 61492
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۱ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۲/۵
  • چاپ خبــر
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس:

بازار انحصاری پیام رسان های خارجی در هم شکسته شود/ ضرورت اعتماد به توانمندی های بومی

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: چه دلیلی دارد که در یک حوزه ای، انحصار تنها و تنها در اختیار خارجی ها باشد و هم وطنان ما نتوانند فرصتی برای بروز توانمندی های خود در همان حوزه بدست آورند .

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا احمد صفری در گفت و گو با مرصاد، اظهار داشت: بدون تردید تمایل مردم جهان به فضای مجازی و تعریف مشاغل مختلف در این عرصه باعث پر جاذبه شدن پیام رسان ها و رخنه آن در میان خانواده ها شده است.

وی افزود: در این میان آنچه در شرایط کنونی برای تمام ارکان نظام و نخبگان و فرهیختگان ضروری به نظر می رسد اهمیت دادن به توان و اندیشه فرزندان این سرزمین برای حضور پرثمر در این عرصه می باشد، چه دلیلی دارد که در یک حوزه ای، انحصار فقط و فقط در اختیار خارجی ها باشد و هم وطنان ما نتوانند فرصتی برای بروز توانمندی های خود در همان حوزه بدست آورند.

به گفته این نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی ، چنانچه پیام رسان های داخلی بتوانند به روز باشند و امنیت کاربران خود را تامین و نیازهای آنها را از یک پیام رسان برآورده سازند قطعا اقبال عمومی را به سمت خود متمایل می سازند.

وی افزود: البته این حرف به معنای تحدید انتخاب مردم و خط کشی و مرزبندی برای آنها نیست بلکه به معنای شکستن انحصار و ایجاد شرایط مناسب برای حضور پیام رسان های داخلی و عرضه خدمات جذاب آنها به کاربران می باشد.

صفری خاطر نشان کرد: قطعا در این صورت است که هموطنان ما دستاوردهای علمی فرزندان خود را که دارای محتوایی مناسب و فضایی امن باشند بیشتر از پیام رسان هایی می پسندند که سرورهای آنها در آن سوی مرزها قرار دارد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها