• کدخبر: 62890
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۴۴ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۲/۲۵
  • چاپ خبــر

پروژه ملی تدبیر با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد

پروژه‌ توسعه‌ شبکه‌ انتقال کشور موسوم‌ به تدبیر از پروژه‌های قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)، پروژه ملی تدبیر با هدف فراهم‌سازی پهنای باند در زیرساخت ارتباطی کشور، روز دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت‌ماه با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و تعدادی از مدیران قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مجتمع مخابراتی انقلاب اسلامی تهران افتتاح شد.

وزیر ارتباطات در این مراسم با تشکر از اقدامات قرارگاه در اجرای این پروژه گفت: قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مناقصه این پروژه با قیمتی بسیار پایین‌تر برنده شد البته در اجرا، سرعت عمل و کیفیتی بسیار بالا داشت.

شایان ذکر است این پروژه به منظور تحقق بخشی از برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه کشور در حوزه ارتباطات و فراهم‌سازی پهنای باند در زیرساخت ارتباطی کشور در شرکت ارتباطات زیرساخت، برنامه‌ریزی شد و پس از آن کنسرسیوم تدبیر به رهبری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص)- گروه تخصصی سماوات آن را اجرا کرد.
بدین ترتیب با بهره‌برداری از پروژه شبکه انتقال (تدبیر)  و با استقرار ۲۲۴ نقطه در کشور، ظرفیت شبکه‌ داخلی با افزایش ۱۶۲۰۰ گیگابیت به ۲۲۴۰۰ گیگابیت و ظرفیت شبکه ترانزیت کشور به ۲هزار گیگابیت رسید.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها