• کدخبر: 64350
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۱۴ ق.ظ - پنج شنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۴
  • چاپ خبــر
حسن‌بیگی عنوان کرد:

ناتوانی پیام‌رسان‌های داخلی در ارائه سرویس

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه مردم به دنبال استفاده از پیا‌م‌رسان‌های خارجی نیستند، گفت: با مسئولان مربوطه صحبت کرده‌ایم و در حال تامین امکانات مورد نیاز برای بهبود کیفیت و سرعت و هم‌چنین جلب رضایتمندی ۸۰ میلیون ایرانی هستند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابوالفضل حسن‌بیگی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس سیاسی شبکه خبری تهران نیوز مسئله پیام‌رسان‌ها را به سه دسته مختلف تقسیم کرد و اظهار داشت: نخستین مسئله خود تلگرام اصلی می‌باشد که صد در صد خلاف شرع و ممنوع است.

وی گفت: همه ما مکلف و موظف هستیم که نسبت به فیلتر تلگرام و عدم استفاده از این پیام‌رسان به وظیفه قانونی، شرعی و ملی‌مان عمل کنیم.

نماینده مردم دامغان در مجلس شورای اسلامی دسته دوم مسئله پیام‌رسان‌ها را به تلگرام طلایی اختصاص داد و گفت: در ضیافت افطاری هفته گذشته وزیر اطلاعات که با حضور تعدادی از نماینگان مجلس برگزار شد، این موضوع را از ایشان پرسیدم و آقای علوی گفتند که استفاده از تلگرام طلایی به دلیل این که زیر نظر جمهوری اسلامی است، مشکلی ندارد و مشروع می‌باشد.

حسن‌بیگی در تشریح سومین دسته پیام‌رسان‌ها به پیام‌رسان‌های داخلی جایگزین تلگرام اشاره کرد و ابزار داشت: سروش، آی گپ، بله، گپ و سایر پیام‌رسان‌های داخلی متاسفانه هنوز نمی‌توانند سرویس‌های لازم را بدهند.

وی با اشاره به عدم دسترسی مدیران کانال‌های پرجمعیت به اطلاعات گذشته‌شان گفت: حتی مدیران صفحات مجازی من به شدت ناراحت و نگران هستند زیرا اطلاعاتی که در گذشته ثانیه به ثانیه از من داشتند را اکنون ندارند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تسریع در تقویت پیام‌رسان‌های داخلی یادآور شد: مردم ایران به دنبال این نیستند که بروند و از پیام‌رسان‌های خارجی استفاده کنند و مورد سوء استفاده دشمن قرار بگیرند اما مسئولان هم باید در بحث پیام‌رسان‌های داخلی به جمع‌بندی برسند.

حسن‌بیگی در پایان در پاسخ به این سوال که کیفیت پیام‌رسان‌های داخلی تا چه زمانی به همین منوال است، خاطرنشان کرد: با مسئولان مربوطه صحبت کرده‌ایم و در حال تامین امکانات مورد نیاز برای بهبود کیفیت و سرعت و هم‌چنین جلب رضایت‌مندی ۸۰ میلیون ایرانی هستند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها