• کدخبر: 64426
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۲۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۳/۲۷
  • چاپ خبــر
بخشایش اردستانی در گفت و گو با دانا:

بزرگترین معضل کشور که همان مشکلات اقتصادی است لاینحل باقی مانده/ مردم از تبعیض ناراحتند

احمد بخشایش اردستانی گفت:با پیروزی انقلاب ما توانستیم به استقلال٬ آزادی و مردم سالاری برسیم اما با گذشت ۴۰ سال از انقلاب بزرگترین معضل که همان مشکلات اقتصادی کشور است لاینحل باقی مانده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا:احمد بخشایش اردستانی عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: مهمترین مشکل در کشور مربوط به اقتصاد است که از آن جمله می توان به تورم و بیکاری اشاره کرد.

 

بخشایش اردستانی با بیان اینکه در مجموعه اقتصاد می توان گفت دولتمردان موفق نبوده اند، اظهار داشت: ما در تمام  حوزه ها تلاش کردیم که با ارائه طرح های تئوری از مشکلات عبور کنیم اما در عمل موفقیت چندانی نداشتیم.

 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: با پیروزی انقلاب ما توانستیم به استقلال٬ آزادی و مردم سالاری برسیم اما با گذشت ۴۰ سال از انقلاب بزرگترین معضل که همان مشکلات اقتصادی کشور است لاینحل باقی مانده است.

 

اردستانی تبعیض را یکی دیگر از مشکلات امروزی جامعه دانست و افزود: مردم ایران از تبعیض ناراحتند و به تبع آن از قوه قضائیه گله مند٬ چرا که برخی دادگاههایش را علنی برگزار نمی کند مخصوصا آنجایی که به آقازاده ها٬ حقوق نجومی٬  اختلاس، ویژه خواری و هر آن چیزی که به دولت و مسئولان نظام مربوط می شود و مردم انتظار دارند با علنی برگزار شدن شفاف سازی شود اما محقق نمی شود.

 

وی افزود: در قانون اساسی اصلاح شده سال ۱۳۶۸ تصریح شده است که دادگاه ها باید علنی باشد مگر اینکه بر خلاف امنیت ملی باشد.

 

اردستانی اظهار داشت: همانطور که در ریاست جمهوری و کابینه دولت یا نمایندگان مجلس شاهد گردش هستیم  باید تغییر و گردش نخبگانی در دیگر دستگاهها نیز باشد تا خون جدید در رگهای جامعه جریان پیدا کند و از آفت های تکبر و تبعیض مصون بماند.

 

وی در پایان تاکید کرد: درصورت علنی شدن دادگاهها و شفاف سازی در دستگاه ها سرمایه اجتماعی که اعتماد مردم است به جامعه باز می گردد و باعث استحکام حکومت اسلامی خواهد شد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها