• کدخبر: 64792
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۷ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفت وگو با دانا خبر داد:

بی نیازی کشور از واردات بنزین با تکمیل فاز دوم پالایشگاه ستاره خلیج فارس/ این پالایشگاه نماد همکاری دولت و سپاه است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس نماد همکاری دولت و سپاه است و امیدواریم درحوزه های دیگر نیز این همکاری ها بتواند نتیجه ای برای مردم داشته باشد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا، جلال میرزایی عضو کمیسیون انرژی مجلس در خصوص افتتاح فاز اول پالایشگاه ستاره خلیج فارس توسط قرارگاه خاتم الانبیا سپاه اظهارداشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس دارای دو فاز است که جمعا ۲۴ میلیون لیتربنزین تولید می کند. با افتتاح فاز اول این پالایشگاه ۱۲میلیون لیتر بنزین به تولیدات بنزین کشور اضافه شد که قرار شده تا آخرسال با افتتاح فاز دوم آن ۱۲میلیون لیتر باقیمانده از ظرفیت این پالایشگاه تکمیل شود که با تکمیل فاز دوم از واردات بنزین به طور کامل بی نیاز خواهیم شد.

وی در خصوص هماهنگی بین دستگاه های دولتی و سپاه جهت به ثمررسیدن پالایشگاه ستاره خلیج فارس گفت: ساخت پالایشگاه ستاره خلیج فارس حاصل زحمات زیرمجموعه های نظام مانند وزارت نفت،سپاه و سایر نهاد های بوده است، پالایشگاه ستاره خلیج فارس نماد همکاری دولت و سپاه است و امیدواریم درحوزه های دیگر نیز این همکاری ها بتواند نتیجه ای برای مردم داشته باشد.

میرزایی گفت: پروژه های دگیری تحت عنوان سامانه گرم سیری غرب کشور را داریم که توسط دولت حمایت شده است و پیمانکار آن نیز سپاه است که اهمیت این پروژه کمتر از پالایشگاه ستاره خلیج فارس نیست به هر حال امیدواریم این نوع کارها ادامه پیدا کند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها