• کدخبر: 64797
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۳۲ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۱۷
  • چاپ خبــر
در استان بوشهر؛

سکوی ۱۴c دومین سرباز اقتصادی کشور در آبهای خلیج فارس وارد مدار شد/ تحقق شعار مامی توانیم به ما توانستیم

روز گذشته در تیر ماه ۹۷ دومین سرباز بزرگ اقتصادی کشور بنام سکوی۱۴c از تولیدگاهش شرکت صدرای بوشهر به محل خدمت خود درمیدان مشترک گازی پارس جنوبی درآبهای نیلگون خلیج فارس واقع درصد کیلومتری بندرکنگان اعزام شد تا در خدمت اقتصاد کشور قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از سپاس؛ تیر ماه  ۹۷ دومین سرباز بزرگ اقتصادی کشور بنام سکوی۱۴c از تولیدگاهش شرکت صدرای بوشهر به محل خدمت خود درمیدان مشترک گازی پارس جنوبی درآبهای نیلگون خلیج فارس  واقع درصد کیلومتری  بندرکنگان اعزام  شد  تا در خدمت اقتصاد کشور قرار بگیرد.

این غول گازی ۲۷۰۰ تنی با همت فرزندان پاک ایران زمین و  با ظرفیت فرآیندی ۵۰۰ میلیون فوت  مکعب در روز در مکان از پیش تعیین شده نصب و راه اندازی خواهد شد که از صفرتا صد عملیات ساخت، بارگیری، انتقال، نصب و راه اندازی آن توسط مهندسان، متخصصان و کارگران ایرانی اجرا و یکی از ده سکوی گازی پارس جنوبی واقع در جزیره صنعتی صدرا و دومین سکو پس از سکوی ۲۲ است که پس از اتمام کار ساخت به محل نصب منتقل می شود.

سکوی ۱۴C، یک سکوی اقماری است که محصول  تولیدی را توسط خط لوله ۱۸ اینچ به سکوی اصلی منتقل، و در آنجا پس از یکی شدن با محصول سکوی اصلی، بوسیله خط لوله زیردریایی ۳۲ اینچ به فاز ۱۴ پالایشگاهی، واقع در ده کیلومتری بندر کنگان جهت انجام عملیات شیرین سازی انتقال داده می شود.

این افتخار بزرگ محقق نمی شد مگر با خودباوری، همت و تلاش شبانه روزی نیروهای متعهد شاغل در جزیزه صنعتی صدرا بوشهر  و عزم راسخ قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) که باید به عزم وتلاش ومدیریت این مجموعه ارزشی مرحبا گفت، بازهم سپاه اسلام بود که  در استفاده از نیروهای متخصص داخلی  خود افتخار آفرید واقعا قابل تحسین فراوان است.

ما دستان پینه بسته از آهنهای تفتیده وداغ در هوای ۴۰تا۵۰درجه وصورت سوخته شده تان در این آفتاب گرم بوشهر  بوسه می زنیم وبه شما عزیزان خدا قوت می گوییم.

در اوج تحریم های بین المللی فرزندان بزرگ این مرز وبوم با بستن کمربند همت وتلاش علیرغم مشکلات فراوان باردیگر شعار ما می توانیم را به ما توانستیم محقق ونشان دادند که جوانان متعهد ودارای دانش وعلم هرگاه اراده کنند در هر عرصه ای بدون اتکا به بیگانه قادر به انجام آن هستند.

درهر برنامه ای اگر به جوانان خود اعتماد نماییم می توانیم پیروز میدان باشیم و همین چندروز پیش اتمام پروژه آبرسانی به خرمشهر توسط قرارگاه خاتم الانبیاء با کمترین زمان ممکن وامروز هم اتمام این سکوی گازی وهمینطور اتمام سایر سکوهای دیگر در صدرای بوشهر پیام مهمی به دشمنان نظام مبنی برا ینکه ایران نیازی به آنان ندارد بوده است.

پیام دیگر به مردم شریف ایران است که باامید به آینده به فرزندان خود اعتماد کنند وازطرفی از مسئولین امر در دولت‌ خواسته می شود به این  مهم توجه بیشتری کنند و برای تداوم و قوام سرمایه انسانی موجود تدبیری اتخاذ نمایند  تا شاهد موفقیتهای بیشتری در این عرصه اقتصادی توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) باشیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها