• کدخبر: 64881
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۴ ق.ظ - چهارشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۰
  • چاپ خبــر
مسئول بسیج جامعه زنان کشور:

حجاب وعفاف حکم الهی است/تداوم نسل پاک در سایه خانواده به نتیجه می رسد

مسئول بسیج جامعه زنان کشور گفت:حجاب وعفاف به عنوان یک حکم الهی است و قطعا حکم الهی توام با حکمت الهی و با شناخت انسان است زیرا زن و مرد برای آرامش در کنار هم خلق شده اند و آرامش در خانواده شکل می گیرد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مینو اصلانی مسئول بسیج جامعه زنان کشور در گفتگو با راه آرمان در رابطه با نقش عفاف و حجاب در کاهش آسیب های اجتماعی گفت:عفاف و حجاب از محوری ترین موضوعاتی می باشد که در تحکیم خانواده ها موثر است و از سوی دیگرعفیف بودن و رفتارهای عفیفانه داشتن در تسریع ازدواج موثر خواهد بود .

وی افزود: نقش عفاف و حجاب در تحکیم بنیان خانواده به قدری اهمیت دارد که با بررسی در فرهنگ غرب مشاهده می کنیم که بی بندوباری و عدم تعهد به خانواده و پوشش نامناسب داشتن سبب ارتباطات بسیار نامشروع شده است.

مسئول بسیج جامعه زنان کشور با اشاره به این که از سه منظر می توان حکم عفاف و حجاب را در تحکیم خانواده دنبال کرد، گفت: حجاب وعفاف به عنوان یک حکم الهی است و قطعا حکم الهی توام با حکمت الهی و با شناخت انسان است زیرا زن و مرد برای آرامش در کنار هم خلق شده اند و آرامش در خانواده شکل می گیرد و تداوم نسل پاک و مطهر در سایه خانواده است که به نتیجه می رسد.

اصلانی عنوان کرد : اگر این چارچوب از هم بپاشد به همان میزان آرامش از خانواده سلب می شود و به همان نسبت نیز نسل پاک دچار خدشه و مشکل می شود .

وی ادامه داد :بنابراین امروزه حتی در فرهنگ منحل غربی که برهنگی باعث فروپاشی خانواده ها و ازدیاد فرزندان نامشروع در آن ها شده است به این نتیجه رسیده اند که باید یک بازگشتی به فطرت و آموزه های دینی داشته باشند لذا شاهد جنبش های مختلف عفیفانه در فرهنگ غرب (آمریکا و اروپا ) هستیم .

وی با بیان این که غربی ها بسیاری از زیرساخت های عفاف مداری را خراب کرده اند، ابراز داشت: آن ها بسیاری از آموزه ه های دینی را زیر پا له کرده اند و دیگر بازگشت بسیار سخت است اما تلاش می کنند که با تعسی از زن مسلمان و فرهنگ غنی انقلاب اسلامی بازگشت هایی صورت بگیرد.

اصلانی توضیح داد : بنابراین در جامعه اسلامی باید حجاب را به عنوان یک ودیعه گرانقدر پاس بداریم و مراقبت کنیم و با برگزاری جلسات اغناسازی برای جوانان و تبیین و تفسیر حجاب نشاط و جایگاه اجتماعی را رقم بزنیم تا بتوانیم همه آن چیزی را که اسلام به دنبال آن است دست یابیم .

مسئول بسیج جامعه زنان کشور در پایان خاطر نشان کرد: تمامی نیازهای انسان در خانواده تامین می شود در نتیجه تبیین جایگاه حجاب در خانواده برای نسل امروز بسیار جذاب و قابل بهره برداری و اطلاع است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها