• کدخبر: 65069
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۵۴ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  • چاپ خبــر
مشاور وزیر ارشاد:

جامعه امروز، نیازمند خدمت است

مشاور وزیر ارشاد گفت: امروز جامعه ما نیازمند خدمت است و ایام دهه کرامت فرصت مناسبی است تا همه ما در این ایام هر روز یک خدمت به رسم اهل بیت انجام بدهیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از تهران نیوز، حجت الاسلام حبیب رضا ارزانی ، مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شامگاه یکشنبه در آیین افتتاحیه بزرگداشت دهه کرامت استان تهران که در تالار شیخ صدوق آستان مقدس حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد، اظهار داشت: امروز مصادف با میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) اولین روز از دهه کرامت و روز ولادت امام رضا(ع) آخرین روز از دهه کرامت است.

وی با بیان اینکه در ایران ۸هزار امامزاده داریم، ادامه داد: شعار امسال دهه کرامت “خدمت کریمانه به رسم اهل بیت علیهم السلام” نامگذاری شده و روز ششم از این دهه روز پاسداشت تمام امامزادگان است.

وی با مطرح کردن این سوال که حضرت فاطمه معصومه(س) چه جایگاهی داشت و چرا می‌گوییم کریمه اهل بیت است؟ تصریح کرد: انسانها به چهار دسته کریم، سخی، بخیل و لعیم تقسیم می‌شوند. انسان کریم خودش نمی‌خورد اما می‌خوراند، سخاوتمند خودش می‌خورد به دیگران هم می‌وراند، بخیل خودش می‌خورد اما به دیگران نمی‌دهد و لعیم کسی است که نه خودش می‌خورد و نه به دیگران می‌دهد.

وی با اشاره به روایتی افزود: ائمه و اهل بیت علیهم السلام کریم هستند زیرا خودشان نمی‌خوردند و به دیگران می‌بخشیدند و حضرت معصومه(س) نیز کریمه اهل بیت است.

مشاور وزیر ارشاد تصریح کرد: در زیارت امامزادگان جمع مومنانه و عاشقان اهل بیت را می‌بینیم که با هدف واحد دور هم جمع می‌شوند و لذا همانگونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند در امامزاده ها کارهای فرهنگی بکنید باید فعالیت‌های فرهنگی در بقاع متبرکه افزایش یابد.

ارزانی تاکید کرد: هدف از زیارت حضرت معصومه(ی) فقط برای ثواب نیست بلکه این بانوی بزرگوار بهترین الگو برای سبک زندگی اسلامی است. البته این الگو فقط برای خانمها نیست و مردان نیز باید ایشان را سرمشق زندگی خود قرار بدهند.

وی با بیان اینکه فاطمه معصومه(س) در علم و دانش سرآمد است، گفت: عده ای سوال داشتند به منزل امام موسی کاظم(ع) آمدند سوالات خود را نوشتند و به حضرت معصومه که دختر کوچکی بود دادند و حضرت معصومه(س) همه سوالات را به درستی پاسخ داد و مورد تشویق پدر قرار گرفت.

وی با بیان اینکه فاطمه معصومه(س) الگویی برای عفاف و حجاب دختران است، بیان کرد: با توجه به شعار امسال دهه کرامت، همه اهل خدمت باشیم و با خداوند عهد کنیم در این ایام هر روز یک خدمت انجام بدهیم.

ارزانی با بیان اینکه جامعه ما امروز نیازمند خدمت است، گفت: قرار نیست حتما خدمت بزرگی باشد، احترام کردن به پدر و مادر و بزرگترها و حتی حسن خلق نیز خدمت است. فردی از رسول خدا سوال کرد دین چیست؟ رسول خدا پاسخ دادند حسن خلق. سه بار سوال را تکرار کرد و هر سه بار همین پاسخ را شنیدند، حسن خلق یعنی عصبانی نشوید.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها