• کدخبر: 65104
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۱۲ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۲۵
  • چاپ خبــر
دبیر کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس:

گره زدن مشکلات به برجام کار غلطی است/قطعی‌های برق ناشی از بی‌تدبیری دولت

دبیر کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس با بیان اینکه گره زدن مشکلات کشور به برجام کار غلطی است، افزود: این چه افتخاری است وقتی دشمن خیلی راحت خودش را از توافق هسته ای بیرون کشیده و ما را کنار گذاشته، بخواهیم همچنان تمام مشکلات را به برجام ارتباط دهیم.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از دیار آفتاب؛ حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، دبیر کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس و نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی شامگاه یکشنبه در جمع نیروهای ناحیه مقاومت بسیج محلات ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها، با اشاره به سالگرد توافق هسته ای، گفت: امروز شرایط کشور بسیار خاص و حساس است و همه باید با اتحاد و همدلی این شرایط را سپری کنیم.

سلیمی با اشاره به اینکه در کشور بن بست در مسائل مختلف از جمله سیاست های خارجی، داخل و اقتصادی وجود ندارد، اظهار کرد: آنچه مانع حرکت اصلی کشور در مسیر صحیح خودش می شود، مسئله نفوذ است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم.

وی به ایرادات اساسی در متن برجام و عدم لحاظ ٢٩ شرط لازم در برجام اشاره کرد و افزود: در مذاکرات همه امتیازاتی که طرف مذاکره از ما در بحث هسته ای خواست به یکباره داده شد ولی آنها نسیه کار کردند و در نهایت هم از توافق خارج شدند؛ در حالیکه برجام باید گام به گام پیش می رفت تا توافق هسته ای به قوت خود پا برجا باشد.

وی ادامه داد: نقض برجام در همان ابتدا توسط رئیس جمهور وقت آمریکا انجام شد و در ادامه با خروج آمریکا از برجام این نقض را کامل کردند، امروز باید در سالگرد برجام تاریخ را مرور کنیم و از آن درس عبرت بگیرم و نباید به مردم آدرس غلط داده شود.

گره زدن مشکلات به برجام کار غلطی است

نماینده دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گره زدن مشکلات کشور به برجام کار غلطی است، افزود: این چه افتخاری است وقتی دشمن خیلی راحت خودش را از توافق هسته ای بیرون کشیده و ما را کنار گذاشته، بخواهیم همچنان تمام مشکلات را به برجام ارتباط دهیم.

این نماینده مجلس در ادامه ضمن اشاره به دستور قابل تقدیر رئیس جمهور به وزرای اقتصادی درخصوص معرفی اسامی اخلالگران به قوه قضایئه بیان کرد: پس از باز شدن پنجره ها، نفوذی‌ها وارد شدند و سرپل های اقتصادی کشور را گرفتند.

قطعی‌های برق ناشی از بی‌تدبیری دولت

سلیمی با انتقاد از عملکرد دولت در خصوص کم کاری در بحث تامین مولدهای برق گفت: برای سرمایه گذاری در بحث مولدها در حالیکه می‌دانستیم هر سال ١٠ درصد افزایش مصرف داریم ،متاسفانه در پنج سال گذشته دولت هیچ تدبیری نکرد تا امروز که مجبور هستیم در فصل گرما قطعی برق داشته باشیم.

نماینده مردم دلیجان ومحلات درمجلس شورای اسلامی در پایان به موضوع وحدت مسئولان در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از الزامات وحدت این است که کشور در اختیار طیف خاصی نباشد ولی امروز مشاهده می کنیم که اینگونه نیست و دوستان منظورشان از وحدت این است که ما کنار بنشینیم و هیچ گونه نظری ندهیم و سکوت کنیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها