• کدخبر: 65332
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۵۲ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو با دانا:

جلسه بدون “دستور جلسه” قانونی نیست/ ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی محرمانه ای ندارد که بدون دستور جلسه باشد/ آقایان به سوداگری بازار ارز و سکه بپردازند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلساتی که در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل می شود حتما باید دستور جلسه آن از قبل به اطلاع اعضا رسیده شود، اکر دولت این کار را نمی کند احتمالا موضوع محرمانه ای است که در جلسه می خواهند بررسی کنند ولی بنظر نمی رسد مسائل محرمانه در این ستاد بررسی شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد انارکی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم وجود دستور جلسه در جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصاذی اظهارداشت: هر جلسه ای که بدون مصوبه و دستور جلسه باشد ماهیت قانونی ندارد و ابتر است.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: تمام جلساتی که در دولت و مجلس تشکیل باید دستور جلسه آن از قبل به اعضا اطلاع داده شود مگر آنکه جلسه ای باشد که به دلیل مسائل امنیتی از ارسال دستور جلسه و مصوبه به اعضا جلوگیری شود ولی در غیر این صورت باید جلسات دارای دستور جلسه و مصوبه مشخص باشد.

 

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جلساتی که در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تشکیل می شود حتما باید دستور جلسه آن از قبل به اطلاع اعضا رسیده شود، اگر دولت این کار را نمی کند احتمالا موضوع محرمانه ای است که در جلسه می خواهند بررسی کنند ولی بنظر نمی رسد مسائل محرمانه در این ستاد بررسی شود.

 

انارکی همچنین با بیان اینکه باید مسائل روز اقتصاد در این جلسه مطرح گردد گفت: دستور جلسه های این ستاد باید بر اساس مسائل و مشکلات اقتصادی روز باشد، مسائل و مشکلاتی را که امروز مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند باید در راس امور این ستاد قرار گیرد.

 

وی اظهارداشت: نمی گوییم مسائلی که در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی مطرح می شود بجانیست ولی باید مسائلی از قبیل سوداگری در بازار های سکه، طلا، ارز، خودرو و… که مردم بیشتر با آنها درگیر شده اند بررسی شود و پاسخ سوالاتی که در ذهن مردم است داده شود.

 

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها