• کدخبر: 65337
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۰۱ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۰
  • چاپ خبــر
محمد دهقان در گفت‌وگو با دانا:

جهانگیری به عنوان رئیس مبارزه با مفاسد اول به فساد اطرافیانش بپردازد/ خروجی جلسات ستاد تاکنون مبارزه با مفاسد اقتصادی نبوده است

دهقان گفت: نمی شود نام این ستاد را ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نامید، اگر انسان های سالمی در این ستاد هستند که بنده سخت در این ستاد چنین افرادی را پیدا می کنم در این صورت می توان گفت که این ستاد ، ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  محمد دهقان، عضو کمیسیون حقوقی و قضائی مجلس شورای اسلامی در خصوص جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت:بنده بارها اعلام کرده ام که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نه به لحاظ ماهوی و نه به لحاظ شکلی با فساد مبارزه نمی کند برخی از افرادی که در این ستاد حضور دارند اطرافیان آنها متهم به فساد هستند بعضی اوقات شنیده می شود(چه در این دولت و چه در دولت گذشته ) برای رفع و رجوع کردن پرونده های اطرافیان خود در این ستاد چانه زنی صورت می گیرد.

وی افزود متاسفانه تا کنون از جلسات این ستاد پیشگیری و برخورد با فساد حاصل نشده است. خروجی این جلسات تاکنون مبارزه با مفاسد اقتصادی نبوده است.

 

دهقان گفت: هیچگاه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی اطمینان بخش نبوده و هیچگاه آن را کارآمد ندانسته ام.

 

نایب رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس در ادامه با اشاره به سابقه فساد رئیس سابق ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت: زمانی که محمدرضا رحیمی رئیس ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی بود خود این شخص متهم به فساد اقتصادی بود که ما اسم این ستاد را ستاد فساد اقتصادی گذاشته بودیم و کلمه مبارزه را از روی آن برداشته بودیم ، الان هم که آقای جهانگیری رئیس ستاد مبارزه هستند برادرش یکی از متهمان فساد اقتصادی است الان هم نمی توانیم اسم این ستاد را بگذاریم ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی ، چون حداقل انتظار بود که آقای جهانگیری بعنوان رئیس این ستاد اول نسبت به فساد اطرافیان خودش شفاف سازی انجام میداد ، حداقل اینکه از برادرش برائت می جست ؛ نه اینکه وقتی فساد برادرش مطرح شد بحث سیاسی کاری در مبارزه با فساد را مطرح کرد و قوه قضائیه را متهم به سیاسی کاری کرد.

دهقان ادامه داد: بنابر این نمی شود نام این ستاد را ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی نامید.

وی افزود:هرگاه انسان های سالم وفساد ستیزی در این ستادمجتمع باشند( که بنده سخت در این ستاد افراد فساد ستیز را پیدا می کنم )در این صورت می توان گفت که این ستاد ، ستاد هماهنگی برای مبارزه با مفاسد اقتصادی است.

دهقان در پایان تصریح کرد:طبق قانون اساسی پیشگیری از فساد وکشف آن ومجازات مجرمین فساد اقتصادی از وظایف ذاتی قوه قضائیه است وقوه قضائیه متناسب باشتاب ورشد فساد درکشور نتوانسته است در کنترل فساد موفق جلوه کند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها