• کدخبر: 65417
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۴۲ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
  • چاپ خبــر
عضو شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت اسلامی در گفتگو با دانا:

محبوبیت قالیباف باعث افزایش تخریب ها شده است/ اقتصاد ما نیازمند یک مدیریت جهادی برای خدمت به مردم است

نجفی گفت: اصول‌گرایی باید با حفظ ارزش و مبانی انقلابی و جمهوری اسلامی، شیوه سیاست ورزی خود را متحول کند و با گفتمان چهره‌های نو و با مشاوره گرفتن از چهره‌های قدیمی پیش رود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛سوده نجفی از اعضای شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت اسلامی در رابطه با هجمه‌های وسیع علیه شهردار سابق و علل آن گفت: آقای دکتر قالیباف یک چهره جهادی و مرد میدان عمل هستند و در پست‌هایی مانند نیروی هوایی سپاه، فرماندهی ناجا و شهرداری تهران نشان دادند که فردی جهادی هستند. از طرف دیگر دولتی که ناکارآمدی آن بر همگان اثبات شده است، نمی‌خواهد به کسانی میدان دهد که به نوعی نماد کارآمدی هستند. در همین رابطه افرادی هم که جایگزین دکتر قالیباف در مدیریت شهری تهران شدند، به سرعت رکود سازندگی را در همه جنبه‌های شهری افزایش دادند و حال آنها می‌خواهند با فرار رو به جلو  ضعف خود را بپوشانند. به همین دلیل قصد دارند به شکلی، اصول‌گرایان را ناکارآمد نشان دهند. ازسویی دیگر محبوبیت دکتر قالیباف، باعث افزایش تخریب ها علیه وی شده است. انتقاداتی هم که به ایشان می‌شود اصلاً منصفانه نیست و جنبه سیاسی دارد و اگر بخواهیم از دیدگاه جهادی ایشان را درنظر بگیریم هیچ انتقادی به ایشان نمی‌توان داشت.

سوده نجفی به موضوع نواصولگرایی و مخالفت جناح‌های رقیب هم اشاره کرد و گفت: نواصول‌گرایی امروز بسیار مورد استقبال جوانان ما قرار گرفته و از طرف آنها پذیرفته شده است و ضرورت آن را حس می‌کنند. ولی بزرگان اصول‌گرایی گمان می‌کنند که بعد از نواصول‌گرایی گفتمان جدیدی ایجاد می‌شود و به همین دلیل با آن مخالفت می‌کنند. اما اینطور نیست و قرار نیست گفتمان و موضوع جدیدی مطرح شود بلکه در نواصول‌گرایی می‌خواهیم بازگشت به اصول بنیادین انقلاب  و امام و ولایت فقیه و جوانان داشته باشیم. در اویل انقلاب و جنگ ما همه به جوانان اعتماد داشتیم و بسیاری از فرمانده هان جنگ و مدیران از جوانان بودند. حال نظر ما این است که باید به همان اصول و عقاید اولیه بازگشت و جوان‌گرایی داشت و فقط در ساختار و عملکرد و رویکرد با حفظ مبانی و ارزش‌های اصول‌گرایی اصلاح صورت گیرد. نه اینکه یک گفتمان جدید ایجاد شود. اصول‌گرایی باید با حفظ ارزش و مبانی انقلابی و جمهوری اسلامی، شیوه سیاست ورزی خود را متحول کند و با گفتمان چهره‌های نو و با مشاوره گرفتن از چهره‌های قدیمی پیش رود. چهره‌های قدیمی نباید حذف شوند بلکه باید از آنها استفاده نمود اما به عنوان مشاور باشند. با این روش حرکت در راستای نواصول‌گرایی را آغاز کنیم. این موضوع دیر یا زود اتفاق می‌افتد و تنها راه نجات هم تغییر در جریان اصول‌گرایی و برگشت به بدنه اصلی آن است.

نجفی در ادامه به ویژگی بارز مدیریت دکتر قالیباف نیز اشاره نمود و با انتقاد از عدم استفاده از سبک مدیریتی ایشان توسط جناح‌های رقیب گفت: باتوجه به سخنان مقام معظم رهبری، ایشان مدیریت جهادی را همان مدیریت واقعی اسلام می‌دانند که سه ویژگی دارد شامل روحیه خدمت رسانی به مردم، خلوص کار برای خدا و تکیه بر علم و دانش و آگاهی و مسئولیت. مدیریت جهادی باید برگرفته از حس همدلی و نوع دوستی و  فرهنگ ایثار و جهاد باشد مانند همان چیزی که در زمان جنگ داشتیم. در این نوع مدیریت نگاه ار بالا به پایین نیست بلکه همه از پایین به بالا نگاه وجود دارد و همه کارها برای رضای خدا و خدمت به خلق و مردم صورت می‌گیرد. یک مدیر جهادی همرا با زیردستان در حال کار و عمل است و باید بتواند مشکلات مردم را لمس کند و به‌طور مستمر هم باید در میان مردم در مساجد، تکایا، حسینیه و مراسم باشد. او باید بتواند با مردم رابطه عاطفی داشته باشد و به دور از اشرافیت درپی فقرزدایی باشد. اما متاسفانه امروز سبک اشرافی‌گری در میان مسئولین ما رواج یافته و روحیه فقرزدایی ندارند. علاج این مسئله هم در مدیریت جهادی است تا جلوی سارقین بیت‌المال گرفته شود و اجازه ندهند که عده‌ای به جنگ اقتصادی دامن بزنند. امروزه تلاش دشمنان انقلاب برای متوقف کردن روند پیشرفت انقلاب بیش از هر زمان دیگری در عرصه اقتصادی تمرکز یافته است و حال باید در جایگاه اقتصادی از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم و بعد وارد عرصه جهاد شویم. امروز به علت تحریم های ایجاد شده نیاز بیشتری به همدلی داریم و اقتصاد ما نیازمند یک مدیریت جهادی گونه برای خدمت به مردم است و این نوع سبک مدیریت در روش مدیریتی دکتر قالیباف کاملاً مشهود بوده است.

نجفی در پایان یادآور شد: دولت امروز نگاه سیاسی به مسائل دارد و نگاه علمی ندارد و همه مسائل را می‌خواهد با نگاه سیاسی حل و فصل کند. در جبهه اصلاحات دو نوع سبک وجود دارد. سبک اول کسانی هستند که به مردم و انقلاب اعتقاد دارند و افرادی منصف هستند و می‌خواهند که از جریانات رقیب هم استفاده کنند. دسته دوم کسانی هستند که نگاه سیاسی دارند و حاضرند که از ضعیف‌ترین افراد طیف خود استفاده کنند اما از ظرفیت نیروهای رقیب استفاده نکنند. امروزه اصلاح‌طلبان نیازمند یک حرکت جهادی و مدیریتی کارآمد هستند. آنچه باعث تخریب دکتر قالیباف و شایعه سازی درباره حضور  وی در دولت شده اهداف سیاسی و موج های تخریبی علیه سبک مدیریت جهادی است. اصلاح طلبان به خوبی می دانند میدان دادن به مدیر کارآمد و قوی مانند قالیباف در سطوح  اجرایی  زمینه‌ساز اثبات ایشان برای مردم در سطحی بالاتر از مدیریت شهری و در سطح کل کشور می شود که می‌تواند برای آینده اصلاح‌طلبان خطرناک باشد. ازطرف دیگر اصلاح‌طلبان می‌خواهند حرکتی رسانه‌ای کنند و از فضای موجود حمایت کنند تا از آب گل‌آلود ماهی بگیرند اما همه درحد شعار بوده و اقدام مثبت و عملی در این زمینه انجام ندادند.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها