• کدخبر: 65427
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۵۲ ق.ظ - یکشنبه ۱۳۹۷/۰۴/۳۱
  • چاپ خبــر
عضو فراکسیون امید در گفتگو با دانا اعلام کرد:

تیم اقتصادی دولت قوی نیست/ بدنه اقتصادی کابینه دوباره باید احیا شود/ تغییرات در دولت خواست همه نمایندگان است

میرزاده با انتقاد از اجرای سیاست های تمرکز زدایی از سوی دولت ها عنوان کرد: نیاز است تیم اقتصادی دولت دوباره احیا شود؛ مطالبه همه نمایندگان مجلس تغییرات اساسی در تیم اقتصادی دولت است؛ خود رئیس جمهور باید خود را موظف بداند که در تیم اقتصادی خود بازنگری کند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ میر حمایت میرزاده، عضو فراکسیون امید و کمیسیون آموزش کشور در خصوص ایراداتی که به عملکرد دولت وارد است اظهار داشت: در مشکلاتی مثل بحران اقتصادی اخیر، تیم اقتصادی دولت می توانست عملکرد بهتری داشته باشد ولی از آنجایی که این تیم قوی نبود این اتفاق نیفتاد.

وی همچنین گفت: این بزرگی دولت دو مشکل اساسی به دنبال داشته است که اولین مشکل این است که هزینه های زیادی را برای کشور به دنبال آورده و دومین مشکل هم بروکراسی زیادی است که به دنبال این بزرگی بدنه به وجود آمده است.

عضو فراکسیون امید در ادامه افزود: این بروکراسی زیاد باعث شده است که علاوه بر چند برابر شدن هزینه‌ها، کار ها به موقع انجام نشود و فرایند ها در کشور طولانی شود. این به دردی بی درمان در کشور تبدیل شده و صدای همه اعم از مجلس، دولت و مردم در آمده است.

میرزاده با بیان اینکه می توان یک تصمیم را در یک وزارت خانه گرفت و نهایی کرد گفت: گاهی شاهد هستیم یک تصمیم به چند وزارت خانه می رود و از همه بخش های مربوط و نامربوط  عبور می کند که این مساله فرآید تصمیم گیری در کشور را طولانی کرده است.

وی اظهار داشت: هیچ چیزی مهم تر از تمرکز زدایی، تفویض اختیار به استان ها و خصوصی سازی در شرایط فعلی نیست؛ باید در مسائل اقتصادی به مردم اعتماد کرد؛ روزهایی که دولتی وجود نداشت خود مردم احساس مسئولیت می کرده و اداره امور را به دستشان گرفته بودند.

عضو فراکسیون امید در ادامه افزود: آنقدر از خصوصی سازی دور شده ایم که حتی یک زن روستایی که در روستا برای خود و خانواده اش نان می پخت دیگر نان نمی پذرد و منتظر است تا بسته بندی شده آن به دستش برسد؛ دیگر در روستا ها دامداری وجود ندارد و همه به خاطر این است که دولت ها ماهیگیری را از یاد مردم برده و آماده به دست آنها ماهی می دهند.

میرزاده با انتقاد از اجرای سیاست های تمرکز زدایی از سوی دولت ها عنوان کرد: نیاز است تیم اقتصادی دولت دوباره احیا شود؛ مطالبه همه نمایندگان مجلس تغییرات اساسی در تیم اقتصادی دولت است؛ خود رئیس جمهور باید خود را موظف بداند که در تیم اقتصادی خود بازنگری کند.

وی در پایان تصریح کرد: برنامه های پنج ساله و بودجه از سوی مجلس مشخص شده است و کافی است دولت برنامه ۵ ساله و بودجه را به درستی اجرا کند که اگر این اتفاق بیفتد، برخی از مشکلات اساسی در اقتصاد کشور بر طرف می شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها