• کدخبر: 65504
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۰۸ ب.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۵/۱
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون شوراهای مجلس در گفت وگو با دانا:

شمشیر نظارتی مجلس کند شده است/ مجلس دهم مجلس وکیل الدوله هاست/ به عملکرد نظارتی مجلس نمره صفر می دهم

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی با بیان اینکه به عملکرد نظارتی مجلس نمره صفر می دهم، گفت: متاسفانه شمشیر نظارت مجلس کند شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا،ابوالفضل ابوترابی عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس در خصوص چگونگی نحوه عملکرد نظارتی مجلس دهم در طول دوسال گذشته اظهار داشت: متاسفانه شمشیر نظارت مجلس کند شده است که من به شخصا به عملکرد مجلس از بعد نظارت نمره صفر می دهم.

وی افزود: مجلسی که نمایندگانش به بهانه حمایت از برجام رای می آورند و در واقع با موج برجام به مجلس وارد می شوند، این مجلس وکیل الدوله هستند و نباید انتظار داشته باشیم که بتوانند نظارت دقیق داشته باشند یا سوال از وزرا مطرح کنند، استیضاح، انتقاد، برخورد با دولت و سوال ازرئیس جمهورداشته باشند؛ از این مجلس بیشتر از این انتظار نیست.

ابوترابی ادامه داد: عملکرد مجلس در حوزه نظارت منفی است، این یک واقعیت است واتفاقا بزرگترین انتقادی که به مجلس وارد است،همین است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس افزود: باید آن تعداد از نمایندگان که صدای مردم را شنیدند و متوجه شده اند که دولت حاضر نیست تیم اقتصادی ضعیف خود راعوض کند همچنین شاهد بودیم که در بحث ارز، سکه و دلار چه فجایعی اتفاق افتاده است پس نیازاست که خود مجلس وارد عمل شود.

شایان ذکر است طبق گزارشی که معاون نظارت مجلس در خرداد ماه سال جاری ازاقدامات نظارتی مجلس در حوزه‌های مختلف ارائه کرد، جمع بندی ها حاکی از این بود که عملکرد مجلس در انجام وظایف قانونی خود در این حوزه ضعیف بوده است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها