• کدخبر: 65541
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۱۶ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲
  • چاپ خبــر
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با دانا:

ادامه بی توجهی های دولت به دستور مجلس برای راه اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایان مسئولان/ سازمان بازرسی، سازمان حسابرسی و دیوان محاسبات هم به خواب رفته اند

کوچکی‌نژاد با اشاره به فساد بخشی از تصمیم گیران سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بخشی از تصمیم گیران سازمان برنامه و بودجه کشور گرفتار فساد شده اند و به همین دلیل هم نمی خواهند این سامانه در کشور ایجاد در راستای شفاف سازی ایجاد شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص راه اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان اظهارداشت: متاسفانه این قانون علی رغم اینکه در قانون برنامه و بودجه سال جاری بوده هنوز دولت اقدامی درباره راه اندازی این سامانه در کشور نکرده است ؛ مجلس دولت را موظف کرده است تا حقوق و مزایا و دارایی های مدیران و مسئولان را در سایتی اعلام کند ولی هنوز اتفاقی در این رابطه رخ نداده است.

 

وی با بیان اینکه دولت در اینباره تعلل می کند، بیان داشت: در مجلس این قانون تصویب شده و دولت موظف است که این قانون را اجرا کند ولی دولت در اینباره تعلل می کند و هر روز بهانه های جدیدی برای این موضوع می تراشد.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سازمان برنامه و بودجه کشور دچار فساد شده است عنوان کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور امروز درگیر فساد است، سازمان برنامه و بودجه باید این سامانه را در کشور راه اندازی می کرد که متاسفانه به دلیل اینکه این سازمان درگیر فساد است نمی خواهد این سامانه در کشور راه اندازی شود.

 

کوچکی‌نژاد با اشاره به فساد بخشی از تصمیم گیران سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بخشی از تصمیم گیران سازمان برنامه و بودجه کشور گرفتار فساد شده اند و به همین دلیل هم نمی خواهند این سامانه در کشور ایجاد در راستای شفاف سازی ایجاد شود.

 

وی بر همین اساس اضافه کرد: چون خود این افراد حقوق های نجومی می گیرند نمی توانند حقوق های خود را در سایت قرار دهند تا مردم ببینند، این یعنی قانون گریزی ، فرار از قانون ؛ سازمان بازرسی ، سازمان حسابرسی ، دیوان محاسبات هم به خواب رفته اند و اقدامی در این باره نمی کنند؛ آیا این سازمان ها دلیل تعلل دولت درباره عدم راه اندازی سامانه حقوق و مزایای مدیران و مسئولان را نمی دانند؟قطعا می دانند و بخواب رفته اند.

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این قانون از سه سال پیش تصویب شده و باید از سه سال پیش در کشور اجرا و این سامانه راه اندازی می شد ولی به دلیل تعلل های صورت گرفته تا به امروز به غفلت سپرده شده است.

 

کوچکی‌نژاد عنوان کرد: در همین رابطه و در خصوص تعلل دولت در عدم راه اندازی سامانه شفافیت حقوق و مزایای مدیران و مسئولان از رئیس جمهور و وزرای افتصادی به محض حضور در مجلس سوال می کنیم و این موضوع یکی از محور های سوال تمام نمایندگان است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها