• کدخبر: 65635
  • تاریخ انتشار خبر: ۸:۴۴ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۵/۲۰
  • چاپ خبــر
عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در گفت‌وگو با دانا:

با سو استفاده کنندگان بازار ارز دولت برخورد کند/بسته ارزی باید تاثیر مستقیم بر زندگی مردم داشته باشد/ بسته ارزی باید راه حلی برای کنترل بحران ارز، طلا و بازار داشته باشد

عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسته اقتصادی (ارزی) امروز دوشنبه در هیات دولت رونمایی می شود، افزود: این بسته باید راهگشای افزایش بی رویه نرخ ارز و قیمت های کاذب و فضایی در بازار شود و به دور از آزمون و خطا اعمال شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل ازخبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛امیر خجسته، عضو هیات رییسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در خصوص بسته ارزی بانک مرکزی برای کاهش التهابات بازار ارز در کشور گفت: بسته اقتصادی دولت بایستی متناسب با افزایش حقوق و درآمد جامعه تنظیم شود تا مردم بتوانند در سفره های خود درک کنند.

 

وی با اشاره به پایین آمدن ارزش پول ملی اظهار داشت: دولت بایستی بسته اقتصادی(ارزی) را برای ساماندهی بازار و نرخ ارز در جهت برون رفت شرایَط فعلی اقتصاد جامعه تصمیم گیری و لحاظ می کرد، این بسته باید راهگشای افزایش بی رویه نرخ ارز و قیمت های کاذب و فضایی در بازار شود و به دور از آزمون و خطا اعمال شود.

 

خجسته خاطر نشان کرد : این پشنهاد ارزی باید دلار را به جایگاه واقعی خود برگرداند و تاثیر گذاری ملموسی در کنترل بازار ارزی کشور ایجاد نماید؛ با افرادی که توانستند درآمد ارزی میلیون دلاری از طریق صرافی ها و نامشروع کسب کنند باید نوع برخورد با این افراد خاص در جامعه اطلاع رسانی شود تا بلکه فضای روانی جامعه را تحت تاثیر قرار دهد.

 

وی گفت: بسته اقتصادی (ارزی) باید درونش راه حلی برای کنترل بحران ارز، طلا و بازار داشته باشد تا مردم مشاهده کنند تا این فضای بی اعتمادی پیش آمده نسبت به عملکرد مسئولین، سران قوا و تیم اقتصادی دولت از بین رود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها