• کدخبر: 66971
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۹ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲
  • چاپ خبــر

غذاهایی که سنگ ساز کلیه هستند + اینفوگرافی

سنگ‌های کلیوی با علت خاصی ایجاد نمی‌شود و عوامل متعددی در تولید آن‌ها نقش دارند که فرد را مستعد ابتلا به سنگ کلیه می‌کنند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران؛  بدون شک کلیه‌ها  نقش مهمی در ادامه حیات بدن دارند.

این اعضای کوچک لوبیایی شکل وظیفه دفع ضایعات بدن را بر عهده دارند.

در واقع همین دو عضو کوچک واقع در دو طرف ستون فقرات روزانه ۲۰۰ لیتر خون را تصفیه می‌کنند و دو چهارم ضایعات آماده برای دفع را از طریق ادرار از بدن خارج می‌سازند.

آنچه واضح است، کلیه‌های سالم برای سم‌زدایی و دفع ضایعات بدن لازم و ضروری‌اند بنابراین باید به هر ترتیبی حواسمان به سلامت آن‌ها باشد. چون

وجود هر نوع بیماری در این دو عضو حیاتی بدن را به زحمت می‌اندازد، باید بدانید که برخی از مواد غذایی که روزانه مصرف می‌کنیم در صورت افراط می‌توانند باعث بروز سنگ کلیه  و مانع از فعالیت درست کلیه‌ها شوند.

معمولاً ایجاد سنگ‌های کلیوی علت خاصی ندارند. غالباً تعدادی از عوامل در ترکیب با هم شرایطی را ایجاد می‌کنند که فرد را مستعد ابتلا به سنگ کلیه می‌کنند.

سنگ کلیه زمانی ایجاد می‌شود که اجزای ادرار (شامل: مایع ادرار، املاح مختلف و اسیدها) از حالت تعادل خارج شده باشند. در چنین شرایطی ادرار شما حاوی مواد کریستالی بیشتری خواهد بود همچون کریستال های کلسیم، اگزالات و اسید اوریک و مایع موجود نیز قادر به رقیق سازی آنها نخواهد بود و به موازات تشکیل کریستال ها ادرار دچار کمبود موادی است که از چسبیدن کریستال‌ها به یکدیگر و تشکیل سنگ جلوگیری می‌کنند، در چنین شرایطی احتمال تشکیل سنگ‌های کلیوی ایجاد می‌شود.

غذاهایی که باعث سنگ کلیه می شود+اینفوگرافی

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها