• کدخبر: 67052
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۲:۰۹ ب.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۳
  • چاپ خبــر
سردار کریمی خبر داد:

اعطای وام و تسهیلات بانکی به مشمولان غایب ممنوع شد

جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا از ممنوعیت اعطای وام و تسهیلات بانکی به مشمولان غایب خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار ابراهیم کریمی جانشین رئیس سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در نشست خبری که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، اظهار کرد: در رابطه با خرید جریمه خدمت سربازی تا امروز حدود ۴۴۴ هزار نفر کارت معافیت دریافت کرده‌اند و مشمولان غایب می‌توانند از این فرصت طلایی استفاده کنند، زیرا این مهلت تا پایان سال به اتمام می‌رسد و دیگر تمدید نمی‌شود.

وی افزود: طبق تفاهم نامه‌ای که با بانک مرکزی داشتیم از یک سال گذشته مشمولان غایب دیگر نمی‌توانند وام و تسهیلات دریافت کنند و اگر هر واحد صنفی خصوصی، فردی که دارای غیبت سربازی است را استخدام کند، برای بار اول به میزان ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و اگر برای بار دوم این کار را تکرار کند، به مبلغ ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان جریمه می‌شود.
سردار کریمی گفت: مشمولان غایب مجاز به دریافت گذرنامه هم نیستند و با وزارت کار هم در حال انعقاد تفاهم نامه هستیم که مشمولان غایب به کار گرفته نشوند.
وی گفت: در حال حاضر نیازمندی به سرباز به گونه‌ای نیست که فرد غایبی را دستگیر کنیم، اما سال گذشته به ۴.۵ میلیون نفر مشمول غایب پیامک ارسال کردیم که این افراد شناسایی شده‌اند و باید هرچه سریع‌تر برای تعیین و تکلیف خدمت سربازی اقدام کنند و به آن‌ها نیز زمان دادیم.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها