• کدخبر: 67591
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۱ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  • چاپ خبــر
پیوستن ما به FATF تاثیر مثبتی بر روی قیمت‌ها ندارد/ این سخنان برای تاثیرگذاری روانی روی مجلس بیان می‌شود
پورمختار مطرح کرد؛

پیوستن ما به FATF تاثیر مثبتی بر روی قیمت‌ها ندارد/ این سخنان برای تاثیرگذاری روانی روی مجلس بیان می‌شود

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی گفت: بیان سخنانی مبنی براینکه FATF بر روی بحث اقتصادی کشور اثرگذار است تنها برای تاثیرگذاری روانی بر روی مجلس بیان می‌شود تا مجبور به پذیرش CTF شود.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه پیوستن ما به FATF بر روی معیشت مردم و کاهش قیمت‌ها تاثیری ندارد، گفت: ما اصلا عضو FATF نخواهیم شد، تنها باید دستورات این سازمان را رعایت کنیم.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: FATF یا همان گروه اقدام مالی مشترک است که چهار خواسته از جمهوری اسلامی ایران دارد، یکی از آنها پیوستن به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم یا CTF  است که اکنون دعوا و بحث هم بر سر این موضوع است وگرنه آنها ما را به FATF راه نخواهند داد.
وی تصریح کرد: براین اساس این موضوع که پیوستن ما به FATF موجب کاهش قیمت ها خواهد شد کاملا اشتباه است، کاهش قیمت ارز و سکه طی این چند روز هم به این مسئله ارتباطی ندارد
پورمختار بیان کرد: دلیل کاهش قیمت ارز و سکه به نوعی دخالت بانک مرکزی است، که اجازه یافته تا ارز بیشتری را به بازار تزریق کند لذا با استفاده این سیاست هر کالایی کاهش قیمت خواهد داشت.
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی تاکید کرد: بیان سخنانی مبنی براینکه FATF  بر روی بحث اقتصادی کشور اثرگذار است تنها برای تاثیرگذاری روانی بر روی مجلس بیان می‌شود تا مجبور به پذیرش لایحه الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم شود.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها