• کدخبر: 67595
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۵ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۴
  • چاپ خبــر
کارشناس مسائل سیاسی مطرح کرد ؛

FATF بر روی نرخ ارز اثر مستقیم و غیر مستقیم خواهد گذاشت/FATF نهادی برای تحریم مجدد ایران است

کارشناس مسائل اقتصادی گفت : FATF بر روی نرخ ارز اثر مستقیم و غیر مستقیم خواهد گذاشت و یک نهاد مانع تراش و ابزاری برای تحریم مجدد ایران است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل ازشبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با خبرنگار راه آرمان با بیان این که Fatf بر روی نرخ ارز اثر مستقیم و غیر مستقیم خواهد گذاشت ، اظهار داشت : fatf یک نهاد مشورتی است که می تواند بر بازار کشور مسلط شود و بر علیه ایران مانع تراشی کند .

وی گفت : fatf می تواند باعث ایجاد موانع بزرگی در مبادلات پولی و بانکی شود و کافی است یک اتهام پول شویی و همانند آن به ایران بزند ؛ دو سال پیش هم ما را جزوء لیست سیاه قرار دادند و مانع از معامله کشورها با ایران شدند .

کارشناس مسائل اقتصادی fatf را یک نهاد مانع تراش و ابزاری برای تحریم مجدد ایران دانست و خاطر نشان کرد : fatf بهترین جایگزین برای تحریم ایران است و اروپایی ها این موضوع را خوب می دانند و می خواهند ایران عضو fatf شود.

شیخی ادامه داد : از منظر اروپایی ها برجام برای ایران یک امتیاز بوده است و حال برای آن ها fatf می تواند یک جایگزین باشد .

وی افزود : اکنون ما در لیست خاکستری قرار داریم و آن ها حاضر نشدن ما را در لیست سفید خود قرار دهند .

این کارشناس در پایان گفت : fatf مانعی برای مبادلات پولی و بانکی است و باعث قفل شدن بازار ارزی و مبادلات تجاری می شود .

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها