• کدخبر: 67667
  • تاریخ انتشار خبر: ۹:۳۲ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  • چاپ خبــر
جدیدترین برآورد صندوق بین‌المللی پول از اقتصاد ایران منتشر شد؛

رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ منفی شد/ افزایش تورم به ۳۰ درصد

صندوق بین‌المللی پول ساعاتی پیش در جدیدترین گزارش چشم انداز اقتصادی جهان اعلام کرد رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ به منفی ۱٫۳ درصد کاهش و نرخ بیکاری به ۱۲٫۸ درصد افزایش و نرخ تورم به ۲۹٫۶ درصد افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از فارس، جدیدترین گزارش چشم‌انداز اقتصادی جهان صندوق بین‌المللی پول که ساعاتی پیش منتشر شد، رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ را که بیش از ۲ ماه تا پایان آن مانده است، منفی اعلام کرد و به منفی ۱٫۵ درصد کاهش داد.

این سازمان در گزارش پیشین خود نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۸ را ۴ درصد پیش‌بینی کرده بود. همچنین برآورد خود از نرخ رشد اقتصادی ایران در سال ۲۰۱۷ را از ۴٫۳ درصد به ۳٫۷ درصد کاهش داد.

بر اساس این گزارش، نرخ تورم ایران در سال ۲۰۱۸ برابر با ۲۹٫۶ درصد پیش‌بینی شده است.

این نهاد بین‌المللی نرخ بیکاری ایران در سال ۲۰۱۸ را ۱۲٫۸ درصد اعلام کرده است. اما در گزارش پیشین خود آن را ۱۱٫۷ درصد پیش‌بینی کرده بود.

نرخ بیکاری برای سال ۲۰۱۷ نیز ۱۱٫۸ درصد برآورد شده است؛ بنابراین نرخ بیکاری ایران در سال جاری میلادی افزایش می‌یابد. نرخ بیکاری در سال ۲۰۱۶ برابر با ۱۲٫۴۲ درصد بوده است.

 

همچنین تراز حساب جاری ایران نیز از ۴ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۲٫۲ درصد در سال ۲۰۱۷ رسیده است که در سال ۲۰۱۸ به ۱٫۳ درصد تولید ناخالص داخلی خواهد رسید.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها