• کدخبر: 67708
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۰:۴۴ ق.ظ - سه شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۱۷
  • چاپ خبــر
تحلیل تفصیلی کارشناس مسائل سیاسی:

CFT؛ سند تاریخی پروژه نفوذ در دولت، قوه قضائیه و مجلس/ نمایندگان با ادبیاتی فریبکارانه به رای اعتماد مردم پشت پا زدند

کارشناس مسائل سیاسی گفت: مصوبه CFT یک سند تاریخی است که می گوید نفوذ در هر سه نهاد مذکور اتفاق افتاده است، همچنین تداوم رفتارهای عوام فریبانه در بازار این سیگنال را به افکار عمومی خواهد داد که شرایط امروز کشور ناشی از عدم تصویب این لوایح است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یک کارشناس مسائل سیاسی در تحلیل تصویب .CFT یکی از لوایح چهارگانه FATF با اشاره به اینکه متاسفانه مصوبه اخیر نمایندگان مجلس همزمان با سالروز مصوبه هیات دولت “علم” در سال ۴۱ بود به خبرنگار تیتریک گفت: ۱۴ مهر سال ۴۱ اسدالله علم انجمن های ایالتی و ولایتی را در غیاب مجلس مصوب و روز ۱۶ مهر همان سال آن را منتشر کرد.

سناریو ارتباطی مصوبه انجمن های ایالتی و ولایتی با مصوبه اخیر مجلس

علی قربانی به سناریو ارتباطی مصوبه انجمن های ایالتی و ولایتی با مصوبه اخیر مجلس اشاره کرد و افزود: در انجمن های ایالتی و ولایتی به استناد متمم قانون اساسی مشروطه اعلام شد به واسطه نظارت و مشارکت مردم در اداره حکومت، انجمن هایی در ۴ ایالت و ۱۲ ولایت تشکیل شود.

وی با اشاره به اینکه لایحه مذکورمسکوت مانده بود تا اینکه در سال ۴۱ دولت آن را با تغییرات اساسی مصوب کرد، اظهار داشت: در نظام نامه انجمن های ایالتی و ولایتی عنوان شده بود که انتخاب کنندگان و انتخاب شوندگان باید مسلمان باشند، در راستای امانت داری و صداقت باید به قران مجید قسم بخورند و زنان حق رای ندارند.

قربانی تصریح کرد: در مصوبه نهایی سال ۴۱، مسلمان بودن انتخاب کننده و انتخاب شونده حذف و اعلام شد افراد دارای کتاب های آسمانی نیز می توانند انتخاب کنند یا انتخاب شوند، همچنین قسم به دیگر کتب آسمانی در کنار قسم به قران مد نظر قرار گرفت و به زنان حق رای اعطا شد.

مصوبه ای که راه نفوذ و سلطه غیر مسلمانان را بر مسلمین باز کرد

وی با اشاره به اینکه هر ۳ موضوع مذکور مخالف با قانون اساسی و شرع بود، گفت: طبق شرع سلطه غیر مسلمان بر مسلمان حرام است لذا مصوبه مذکور راه نفوذ و سلطه غیر مسلمانان را بر مسلمین باز کرد و اگر چه حق رای به زنان داده شد اما در واقع آزادی به معنای کلمه وجود نداشت.

قربانی افزود: شاه در آن مقطع برای رهایی از فشارهای کمونیسم و تثبیت قدرت خود به دنبال اقدامات اصلاحی بود، این اقدام در دوره ای انجام شد که ایت الله بروجردی به عنوان مرجعیت مرجع عالی شیعه رحلت کرد و شاه با استفاده از این خلا مرجعیت که معترض به رفتارهای غیر اسلامی بود “علم” را مامور اجرای اصلاحات به ویژه در بحث انجمن های ایالتی و ولایتی کرد.

وی اظهار داشت: در دوره ای که مجلس تعطیل و مرجع عالی شیعه نبود، شاه به گمان اینکه فضا برای اجرای سیاست های ضد اسلامی فراهم است “علم” را به عنوان شخصیتی غیر مستقل که همواره خود را نوکر خانه‌زاد شاه می دانست مامور اجرای لایحه انجمن های ایالتی و ولایتی کرد.

قربانی تصریح کرد: امام (ره) با اطلاع از اقدام مذکور اتحاد بین علما را ایجاد کرد تا با ارسال تلگراف به شاه خواستار لغو مصوبه انجمن های ایالتی و ولایتی شوند اما شاه موضوع را به دولت برای رسیدگی ارجاع و آنها را به انجام امور عوامانه دعوت کرد.

وی با اشاره به اینکه اتحاد و مقاومت علما با حمایت مردم منجر به لغو مصوبه به صورت رسمی توسط دولت شد گفت: CFT در مجلسی اسلامی مصوب شد درحالیکه برای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی انقلاب صورت گرفت و بنا بود مجلس نمایندگان مردم پیگیر اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی باشند.

قوانین مصوب در مجلس باید ضد سلطه و ضد استعماری باشد

قربانی با تاکید بر اینکه قوانین مصوب در مجلس باید ضد سلطه و ضد استعماری باشد افزود: طرح CFT در راستای نادیده گرفتن استقلال کشور در مسائل اقتصادی بود، صرفا ماهیت اقتصادی نداشت و پیامدهایی در زمینه امنیت اقتصادی، سیاسی و… خواهد داشت.

وی اظهار داشت: ای کاش مجلس تعطیل بود و این مصوبه انجام نمی شد، ای کاش این مصوبه در مجلس شورای اسلامی تصویب نمی شد، ای کاش مخالفین طرح رای نمی دادند و مجلس را از حداکثر می انداختند و مقاومت را به حد اعلا می رساندند.

وقتی ترکمنچای در برابر مصوبه CFT عزت بخش است

قربانی تصریح کرد: وا اسفا به حال مجلس شورای اسلامی، زیرا در جایگاهی قرار گرفته است که حداقل هزینه برای آن ۲۳۵ هزار شهید بود، آقایان بدانند که به نظام خیانت کردند و ۲۰ سال آینده تاریخ این خیانت را خواهد نوشت.

وی گفت: امروز اگر از ترکمنچای به عنوان قرارداد ننگین یاد می شود باید گفت ترکمنچای یک قرارداد عزت بخش و افتخار آمیز در دوره خود بود زیرا زمانی منعقد شد که کشور اشغال و حکومت مرکزی ضعیف بود اما امروز با این شرایط مواجه نیستیم.

رفتارهای فریبکارانه نمایندگان مجلس علیه مردم

قربانی افزود: امروز حوزه سرزمینی ایران هزاران کیلومتر دورتر تعریف شده است، هزینه داده ایم و در زمانی که باید نتیجه تلاش های خود را می گرفتیم نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیامی ذلت بخش با ادبیاتی فریبکارانه و توجیهات بی منطق به دنیای اسلام و مردم دادند.

وی اظهار داشت: ای کاش اگر نمایندگان در صدد تصویب مصوبه مذکور بودند طی دو سال اخیر رفتارهای عوام فریبانه انجام نمی دادند و بدانند در پیشگاه خداوند متعال، مردم و خون شهدا مسئول هستند، حتی با تصویب یا عدم تصویب شورای نگهبان تاریخ این ننگ را فراموش نخواهد کرد.

CFT؛ سندی تاریخی برای اثبات نفوذ در دولت، قوه قضائیه و مجلس

قربانی با اشاره به اینکه امروز نفوذ در دولت، قوه قضائیه و مجلس وجود دارد ولو اینکه خود را انقلابی بدانند تصریح کرد: مصوبه CFT یک سند تاریخی است که می گوید نفوذ در هر سه نهاد مذکور اتفاق افتاده است، همچنین تداوم رفتارهای عوام فریبانه در بازار این سیگنال را به افکار عمومی خواهد داد که شرایط امروز کشور ناشی از عدم تصویب این لوایح است.

وی گفت: هیچ کشوری به توسعه دست نیافته است مگر با توجه به ظرفیت های بیرونی و منابع داخلی، لذا حقیقتا از نظر قانونی، سیاسی و اعتقادی مصوبه مجلس ذلت بخش بود و عزت نیست زیرا در یک دوره زمانی که ما برای دفع استکبار، تروریست های نظام سلطه را مورد هدف قرار می دهیم ۸ روز بعد در مجلس شورای اسلامی مصوبه ای ننگین توسط نمایندگان به اصطلاح مردم رقم خورد.

سر نمایندگان مخالف CFT در تاریخ بالا خواهد بود

قربانی افزود: سر نمایندگانی که به مصوبه CFT رای مخالف دادند در تاریخ بالا خواهد بود و ذلت آور تر این بود که نمایندگان، جرات رای دادن به منافع کشور را نداشتند و اگر به کار خود مطمئن بودند باید اجازه برگزاری رای علنی می دادند.

موضع خفت بار رییس مجلس

وی به موضع خفت بار رئیس مجلس برای اداره وضعیت اشاره کرد و اظهار داشت: برای سرپوش گذاشتن به رفتارهای خارج از منافع ملی صحبت از کلام رهبری می شود درحالیکه مقام معظم رهبری سه روز قبل در نمایش اقتدار و عزت آفرین بسیجیان فرمودند تا وقتی من زنده هستم اجازه اینکه کشور را در دامن دیگران بیاندازید نخواهم داد.

قربانی تصویب کرد: آیا نمایندگان رای دهنده به مصوبه CFTرا می توان نماینده مردم خطاب کرد؟ نمایندگان به قسمی که خوردند پشت پا زدند، چرا که تعهد دادند بر خلاف منافع ملی حرکت نکنند اما بی خردانه قدم در راه پازل های تعیین شده توسط نظام سلطه گذاشتند.

برخی نمایندگان مجلس نماینده افکار پوسیده قبل از انقلاب ۵۷ هستند

وی گفت: مجلس باید اقتدار خود را حفظ می کرد و مصوبه را از سر خود باز می کرد تا این خیانت بزرگ به جای نماینده مردم به نام دولت تمام شود، مجلسیان موافق با CFT ، نماینده مردم نبوده و نماینده افکار عمومی پوسیده ای هستند که مردم آن را در انقلاب ۵۷ به دور ریختند اما متاسفانه از اعتماد ملت سو استفاده شد و در جریان پروژه نفوذ در کشور قانون گذاری کردند.

قربانی با اشاره به اینکه خطر ارتجاع انقلاب مد نظر رهبر معظم انقلاب امروز وجود دارد افزود: آیا بالاتر از اینکه نماینده مجلس بر خلاف منافع ملی حرکت می کند و رفتارهای خود را به گونه ای تنظیم می کند تا مردم را فریب دلده و بگوید گرفتاری های ما این مصوبات است.

قسم حضرت عباس نمایندگان را باور کنیم یا دم خروس را؟

وی اظهار داشت: اگر نماینده مجلس به دنبال منافع مردم است چرا به طرح کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در بحث شفافیت آرا و مبارزه با فساد رای نداد؟ قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟ شاید عده ای ترجیح دهند به هر قیمتی در دنیا زندگی کنند اما خجالت بکشند کسانی که قدم در راه اهداف استکباری بر میدارند و بر علیه منافع ایران حرکت می کنند.

قربانی تصریح کرد: جواب اقایان مجلس به شهدا چه خواهد بود؟ نمایندگان مجلس بدانند دیر یا زود چهره واقعی آنها حتی برای عوام روشن خواهد شد، بازی هایی که قبل از مصوبات و بعد از آن در می آورند سرابی بیش برای اقتصاد کشور نیست.

وی گفت: اگر وقایع ناشی از اقتصاد قابل برگشت باشد بهای ان چیست؟ به قیمتی که عنصر ضد کشوری و مردمی تراکنشی مالی خواهد خواست و می تواند به هر بهانه ای اطلاعات ایران را بگیرد لذا ای کاش مجلس این کار را نمی کرد و زمان به تعطیلی مجلس باز می گشت.

قربانی افزود: ای کاش مجلسی که بر علیه منافع ملی حرکت می کند توسط یک لیاخوف به توپ بسته می شد زیرا نبود مجلسی که قرار است قراردادهای ننگینی را بر کشور تحمیل کند بهتر از بود آن است. اتفاقی که در مجلس افتاد دل دلسوزان نظام را به لرزه درآورد، مسئولیت متوجه کسانی است که به قانون اساسی و قران مجید قسم خورده اند حافظ منافع ملت باشند اما بر خلاف سوگند خود رفتار می کنند.

مصوبه ای که هدفی جز خواست ترامپ نداشت

وی با اشاره به اینکه عدم تضمین وزیر امور خارجه درباره مصوبه CFT پیام بزرگی بود اظهار داشت: آیا این مصوبه چیزی جز خواست ترامپ بود؟ پیش از این عده ای شعار “کدخدا را باید به رسمیت شناخت” سر دادند و امروز هم در راستای اهداف کدخدا قدم بر میدارند.

قربانی تصریح کرد: اگر مسئولین روند مذکور را دنبال می کنند باید گفت نیازی به انقلاب، ۸ سال دفاع مقدس و تحریم های اقتصادی نبود! مردم به نمایندگان اجازه هر کاری را نداده اند.

وی گفت: ترامپ هر اقدامی را انجام خواهد داد و چه بسا مسائل حوزه برجام امروز وارد عرصه موشکی شده است و آمریکا همزمان با بهانه هایی حقوق بشر را دنبال می کند، لذا افکار بیدار ایران مصوبه ذلت بار مجلس را از یاد نخواهد برد.

کارشناس مسائل سیاسی در خاتمه خاطر نشان داشت: کاش مجلس شورای اسلامی این ننگ و ذلت را به نام خود در تاریخ ثبت نمی کرد.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها