• کدخبر: 67888
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۴۱ ق.ظ - شنبه ۱۳۹۷/۰۷/۲۸
  • چاپ خبــر
در گفتگو با دانا عنوان شد:

دست رد مجلس به سینه دولت درباره ۲ گزینه مد نظر روحانی برای وزارت کار و اقتصاد/ نوبخت و جهانگیری در حال سهم خواهی از دولت هستند

عضو فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه دولت یک حکم مهم برای یک مسند مهم کشوری را اجرا نکرده عنوان کرد: تنش های زیادی میان مجلس ایجاد شد که همه آنها بر سر آقای سیف بود؛ هر چند روز یک بار بخشنامه ای مغایر با بخشنامه قبلی از سوی دولت به ویژه شخص آقای جهانگیری صادر می شود که بازگان، صادرکننده، وارد کننده به خاطر این بخشنامه های دست و پا گیر فعالیتشان مختل شده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛حسین مقصودی، عضو فراکسیون جوانان مجلس و سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص معرفی وزرای جدید دولت و گزینه های پیش رو اظهار داشت: در حدود دو سال است که اصلاح کابینه روحانی به یکی از دغدغه های اصلی مجلس تبدیل شده و نظر مجلس اسن است که تیم اقتصادی دولت و کابینه سالخورده نمی تواند از عهده مشکلات کشور بر آید.

وی در ادامه افزود: امروز با توجه به شرایط به وجود آمده شاهد هستیم که کشتی دولت به گل نشسته و مشخص نیست چرا اقای روحانی با مردم و مجلس لجبازی و کابینه خود را ترمیم نکرد.درگیری های سیاسی نگذاشت بهترین استفاده از متخصصان صورت بگیرد.

عضو فراکسیون جوانان مجلس با اشاره به اینکه مشاورین و اطرافیان آقای روحانی دلسوز نبوده و مشاوره غلط به روحانی دادند عنوان کرد: بارها به اقای روحانی گفتیم که آمریکا و روسای جمهور آن نمی توانند  مشکلی از کشور حل کنند.

مقصودی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از توانایی های متخصان داخلی عنوان کرد: باید دولت از همه تفکرات و گرایش ها برای اداره کشور کمک می گرفت اما امروز باید بفهمیم علیرغم اینکه از پایان سال ۹۶ به آقای روحانی گفته شده سیف نمی تواند در  سمت ریاست بانک مرکزی بماند اما با پافشاری روحانی وی در این سمت مانده و چنین هزینه ای برای نظام به وجود آورد.

وی در ادامه افزود: شنیده ایم که رئییس دیوان محاسبات گفته است در پایان سال ۹۶، انفصال از خدمت آقای سیف باید اجرا می شده است ولی اکنون که ۱۸ هزار میلیارد دلار ضرر و زیان به کشور و  مردم تحمیل شده است کسی پاسخگو نیست که همه این ضرر و زیان ها ناشی از عدم رسیدگی به این حکم است.

عضو فراکسیون جوانان مجلس با بیان اینکه دولت یک حکم مهم برای یک مسند مهم کشوری را اجرا نکرده عنوان کرد: تنش های زیادی میان مجلس ایجاد شد که همه آنها بر سر آقای سیف بود؛ هر چند روز یک بار بخشنامه ای مغایر با بخشنامه قبلی از سوی دولت به ویژه شخص آقای جهانگیری صادر می شود که بازگان، صادرکننده، وارد کننده به خاطر این بخشنامه های دست و پا گیر فعالیتشان مختل شده است.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی ضمن انتقاد از عدم همکاری دولت با بخش خصوصی اظهار داشت: شنیده ها حاکی از این است که دولت در صدد معرفی ۴ وزیر راه، صنعت، اقتصاد و کار به مجلس است؛ گفته می شود شریعتمداری از وزارت صنعت برکنار اما به وزارت کار می رود.

مقصودی با بیان اینکه نمی گوییم دولت همه اختیار وزرا را به مجلس بدهد تصریح کرد: روحانی این را بداند که مجلس فعلی مانند سال گذشته چشم بسته به همه وزرا با رای بالا رای اعتماد نمی دهد که این اعتماد در نهایت منجر به این شد که کشور و اقتصاد کشور لطمه های شدیدی دید.

وی ضمن بیان اینکه مجلس حتی زندگی نامه وزرایی که معرفی می شود را بیرون می آورد عنوان کرد: نمایندگان با گزینه ای که امروز زمزمه های معرفی او به عنوان وزیر صنعت در مجلس و دولت پیچیده مخالف هستند ؛ این فرد در تیم جهانگیری بوده و دختر و پسرش در آمریکا در حال زندگی هستند.

سخنگوی فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی در ادامه افزود: وزیر اقتصاد هم فردی است که از تیم آقای نوبخت معرفی می شود و به نظر می رسد به جای اینکه مردم سهام دار این کشور باشند، نوبخت و جهانگیری سهامدار کشور شده اند؛ این دو وزیری که به عنوان وزیر اقتصاد و صنعت معرفی می شوند قطعاً رای نخواهند آورد.

مقصودی با تأکید بر لزوم تخصص گرایی گفت: قرار نیست اگر تغییری در مدیران عامل شرکت های خودرو سازی اتفاق می افتد این تغییرات در دقیقه ۹۰ صورت بگیرد؛ تغییرات در مدیران وزیر صنعت در دقیقه های ۹۰ شائبه های زیادی دارد و بهتر است اگر تغییراتی صورت می گیرد گزینه های معلوم الحال بخش خصوصی به شرکت های خودرو سازی وارد نشوند.

وی همچنین بیان داشت: اگر قرار است تغییری در سایپا ایجاد شود باید از بدنه این شرکت باشد کسانی معرفی شوند که سالها برای این مجموعه زحمت کشیده اند و کارگزاران شرکت ها و کسانی که در خارج از کشور اقامت دارند وابسته به غرب هستند و با خروج سرمایه از کشور برای خودشان منازل ۲۸۰۰ متری در تورنتو آمریکا خریداری کرده اند.

خاطر نشان می شود در روزهای گذشته اخباری غیر رسمی مبنی معرفی شریعتمداری به عنوان وزیر کار و ویسه به عنوان وزیر صنعت در رسانه های غیر رسمی منتشر شده است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها