• کدخبر: 68057
  • تاریخ انتشار خبر: ۱۱:۲۳ ق.ظ - دوشنبه ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
  • چاپ خبــر

۳۹درصد بیکاران فارغ التحصیل دانشگاهی هستند

در تابستان ۹۷ سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران ۳۹.۵ درصد بوده است.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دهاقان بیدار،به نقل از تسنیم، مطابق آمارگیری نیروی کار تابستان ۹۷ ،بررسی نرخ بیکاری جمعیت ۱۰ساله و بیشتر فارغ التحصیل آموزش عالی نشان می دهد ۱۸٫۷ درصد جمعیت فعال فارغ  التحصیل آموزش عالی بیکار بوده اند. این نرخ در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط روستایی نسبت به نقاظ شهری بیش تر بوده است. بررسی روند تغییرات این نرخ حاکی از کاهش ۰٫۸ درصدی در تابستان ۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل است.

 سهم اشتغال ناقص نشان می دهد که ۱۰٫۰ درصد جمعیت شاغل، دارای اشتغال ناقص بوده اند. این شاخص در بین مردان بیش تراز زنان و در نقاط روستایی بیش تر از نقاط شهری بوده است. سهم اشتغال ناقص در تابستان ۹۷ نسبت به فصل مشابه سال قبل ۰٫۸ درصد افزایش داشته است.

بررسی سهم شاغلین ۱۰ ساله و بیش تر با ساعت کار معمول ۴۹ ساعت و بیش تر نشان می دهد ۴۱٫۰ درصد شاغلین، به طور معمول، ۴۹ ساعت و بیش تر در هفته کار می کنند. این شاخص که یکی از نماگرهای کار شایسته است نشان می دهد که درکشور سهم زیادی از شاغلین بیش تر از استاندارد کار می کنند. این شاخص نسبت به فصل مشابه سال قبل ۰٫۲ درصد افزایش داشته است.

 در تابستان۹۷سهم جمعیت بیکار فارغ التحصیل آموزش عالی از کل بیکاران۳۹٫۵ درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۰٫۱ درصد افزایش داشته است.

 در تابستان ۹۷ سهم جمعیت شاغل فارغ التحصیل آموزش عالی از کل شاغلان ۲۳٫۸ درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بالاتر است. بررسی تغییرات این شاخص نشان می دهد که نسبت به فصل مشابه سال قبل ۲٫۷ درصد افزایش داشته است.

درج دیدگاه

جدیدترین خبرها